حمله بودائیان وحشی به مساجد و خانه های مسلمانان

آسوشیتدپرس نوشت : تشدید رفتارهای خشونت بار بودایی ها بر ضد مسلمانان میانمار در حالی است که بودایی های تندروی این کشور در روزهای گذشته اقدام به تخریب و آتش زدن مساجد و ده‌ها منزل متعلق به مسلمانان این کشور کرده اند. ادامه اقدامات خشونت آمیز بودائیان میانمار در حالی رخ می‌دهد که تلاش های […]

آسوشیتدپرس نوشت : تشدید رفتارهای خشونت بار بودایی ها بر ضد مسلمانان میانمار در حالی است که بودایی های تندروی این کشور در روزهای گذشته اقدام به تخریب و آتش زدن مساجد و ده‌ها منزل متعلق به مسلمانان این کشور کرده اند.

ادامه اقدامات خشونت آمیز بودائیان میانمار در حالی رخ می‌دهد که تلاش های دولت این کشور برای جلوگیری از این اقدامات تا کنون به جایی نرسیده است.

رئیس جمهور میانمار نیز روز جمعه در مناطق مرکزی این کشور حالت فوق العاده اعلام کرد و ارتش میانمار را به شهر میختیلا اعزام کرده است. در جریان درگیری های رخ داده در این شهر تا کنون بیش از ۳۲ نفر کشته شده و بیش از ۱۰ هزار نفر از مسلمانان نیز بی خانمان شده اند.

شبه نظامیان مسلح بودایی همچنان به حملات خود به مراکز مسلمانان در این شهر و سایر شهرهای میانمار ادامه می دهند و این اقدامات خشونت آمیز به پایتخت این کشور نیز گسترش یافته است.

یکی از مسلمانان میانماری نیز در گفت و گوی تلفنی تاکید کرد: بیش از ۲۰ مرد مسلح بودایی با حمله به یک مسجد در ۸۰ کیلومتری شهر میختیلا اقدام به تخریب آن کردند و سربازان ارتش میانمار نیز با شلیک گلوله قصد متفرق کردن آنان را داشتند.

روز شنبه نیز اوباش مسلح با حمله به یک مسجد و ۵۰ خانه در شهر یامتین خسارات زیادی را به این اماکن وارد کرده اند. تشدید درگیری ها و تنش های داخلی در میانمار به چالش بزرگی برای دولت تین سین رئیس جمهور میانمار تبدیل شده است. دولتی که قصد دارد تغییرات و اصلاحات دموکراتیکی را در این کشور انجام دهد.
دولت نظامی میانمار دو سال پیش پس از نیم قرن حکومت در این کشور، سرنگون شده است.

۵ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI