آخرین اخبار درگیری ها بین مسلمانان و بودایی های میانمار

ارتش میانمار کنترل شهر مرکزی این کشور را که شاهد درگیری‌هایی میان بودایی‌ها و مسلمانان بوده به دست گرفته تا آرامش را به این شهر بازگرداند. به گزارش ایسنا ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران تن از سربازان میانماری در شهر میختیلا واقع در مرکز میانمار مستقر شده‌اند تا آرامش و سکون را به […]

ارتش میانمار کنترل شهر مرکزی این کشور را که شاهد درگیری‌هایی میان بودایی‌ها و مسلمانان بوده به دست گرفته تا آرامش را به این شهر بازگرداند.

به گزارش ایسنا ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران تن از سربازان میانماری در شهر میختیلا واقع در مرکز میانمار مستقر شده‌اند تا آرامش و سکون را به این منطقه بازگردانند. همچنین مواد غذایی و آب آشامیدنی برای حدود ۶۰۰۰ مسلمان بی‌خانمان که در پی درگیری‌ها میان مسلمان و بودایی‌ها منازل خود را ترک کرده‌اند فراهم شده است.

علاوه بر این تعدادی از مسلمانان بی‌خانمان در اردوگاه‌های موقت مستقر در یک استادیوم محلی و یک پایگاه پلیس ساکن شده‌اند.

تین سین، رییس جمهور میانمار نیز وضعیت اضطرار در منطقه اعلام کرده تا به درگیری‌های دو روز گذشته در منطقه پایان دهد. این درگیری‌ها وناآرامی‌ها اولین در نوع خود از زمان پایان گرفتن درگیری‌ها در استان راخین واقع در غرب میانمار است که سال گذشته میلادی رخ داد. علاوه بر این بسیاری از منتقدان دولت تین سین، وی را به ناکامی در جلوگیری از درگیری‌ها در این کشور متهم می‌کنند.

سکنه منطقه میختیلا نیز مدعی هستند که پلیس در جریان درگیری‌ها میان مسلمانان و بودایی‌ها هیچ‌ کاری انجام نداده است.

درگیری‌ها در این منطقه روز چهارشنبه هفته گذشته زمانی رخ داد که صاحب یک طلافروشی با یک بودایی به مشاجره پرداخت.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز نگرانی عمیق واشنگتن را در خصوص این درگیری‌ها در میانمار اعلام کرد و درک میچل سفیر آمریکا در میانمار نیز نگرانی خود را از عدم اقدام موثر از سوی مقام‌های ارشد دولت این کشور ابراز داشت.

۵ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI