انونس جشنواره بین‌المللی فیلم فجر کار کیست ؟

به گزارش خبرگزاری فارس، «یزدان عشیری» مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت آنونس جشنواره که معرف هویت معنایی و محتوایی و به نوعی شناسنامه جشنواره است، تصمیم گرفته شد ساخت آنونس جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به یکی از کارگردانان انیمیشن برجسته کشور […]

به گزارش خبرگزاری فارس، «یزدان عشیری» مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت آنونس جشنواره که معرف هویت معنایی و محتوایی و به نوعی شناسنامه جشنواره است، تصمیم گرفته شد ساخت آنونس جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به یکی از کارگردانان انیمیشن برجسته کشور سپرده شود.

وی افزود: با توجه به توانایی‌های آقای بهرام عظیمی که همواره در عرصه انیمیشن خوش درخشیدند و سال گذشته نیز از ایشان انیمیشن جذاب و دیدنی «تهران ۱۵۰۰» را دیدیم، ساخت آنونس به این طراح و کارگردان انیمیشن سپرده شد.

عشیری ادامه داد: آنونس سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر طی مراسمی در نشست خبری جشنواره رونمایی می‌شود.

بهرام عظیمی متولد ۱۳۴۵ تهران، فارغ التحصیل رشته صنایع دستی از دانشگاه هنر تهران، کارگردان انیمیشن، فیلمنامه نویس، طراح کاراکتر، کاریکاتوریست و دارای نشان درجه ۲ هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی مدرس خانه کاریکاتور ایران از سال ۱۳۷۶ تا کنون، مدرس دانشگاه‌های هنر تهران و مدیر خانه انیمیشن شهرداری تهران به مدت سه سال است. عظیمی برنده ۸۴ جایزه ملی و بین‌المللی در رشته‌های کاریکاتور، انیمیشن، نقاشی و تصویرسازی از سال ۱۳۶۵ تا کنون، عضو هیئت داوران بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی انیمیشن، فیلم و کاریکاتور نیز بوده است.

طراحی کاراکتر، نویسنده و کارگردان سریال ۷ قسمتی «میدان ۱۰۱»، مسئول بخش کامپیوتر و نقاشی زمینه سریال ۲۶ قسمتی «یار مهربان»، مسئول بخش کامپیوتر و نقاشی زمینه انیمیشن‌های داستان تاریخ، مدیر تکنیکی انیمیشن‌های شاهنامه، مدیر تکنیکی و مسئول لی اوت تیتراژ برنامه کودک شبکه دو سیما، انیماتور، فیلمنامه‌نویس و کارگردان انیمیشن‌های بابا برقی، نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های محصولات دلپذیر، طراحی کاراکتر، نویسنده، و کارگردان انیمیشن‌های راهنمایی و رانندگی (۴۵ قسمت)، طراحی کاراکتر، نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های سازمان بازیافت (۲۶ قسمت)، نویسنده و طراح کاراکتر و کارگردان انیمیشن‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری، نویسنده و کارگردان فیلم انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» و نویسنده فیلمنامه «آل» به تهیه‌کنندگی علی معلم و کارگردانی بهرام بهرامیان ازجمله فعالیت‌های بهرام عظیمی محسوب می‌شود.

انیمیشن زیبای ماسوله ساخته بهرام عظیمی

دانلود فیلم

شایان ذکر است سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۱ به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‏نماید.

۲ بهمن ۱۳۹۱ |
KHAMENEI