صحبت های علی دایی درباره محمد رویانیان

علی دایی: رویانیان خیلی هم مثبت و قویه! سرمربی تیم فوتبال راه آهن با بیان این که تیمش پسرفت نکرده است، ابراز امیدواری کرد بتواند نفت آبادان را شکست دهد. به گزارش ایسنا، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر نفت آبادان با بیان این که تیمش باید از وضعیت موجود خارج […]

https://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/128428.jpg

علی دایی: رویانیان خیلی هم مثبت و قویه!

سرمربی تیم فوتبال راه آهن با بیان این که تیمش پسرفت نکرده است، ابراز امیدواری کرد بتواند نفت آبادان را شکست دهد.

به گزارش ایسنا، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر نفت آبادان با بیان این که تیمش باید از وضعیت موجود خارج شود، اظهار کرد: به جز بازی هفته گذشته برابر داماش که بدترین بازی فصل ما بود، در سایر بازی‌ها خوب بازی کرده بودیم و نمی‌شود با یک باخت گفت که ما پسرفت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بازیکنان ما بسیار زحمت می‌کشند و من به آینده تیم بسیار امیدوارم. فردا هم یک بازی خانگی داریم که می‌خواهیم با انجام یک بازی خوب سه امتیاز لازم را کسب کنیم.

دایی درباره حریف روز جمعه تیمش گفت: نفت آبادان تیمی است که توانسته ملوان را در انزلی شکست دهد و با تراکتورسازی مساوی کند. این بازی برای ما بسیار سخت است. ضمن این که سرمربی نفت آبادان مربی بسیار خوبی است و من به او احترام می‌گذارم، چرا که خود را شاگرد او می‌دانم.

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در ادامه با بیان این که بزرگ‌ترین ایراد تیمش این است که دیر بسته شده و بازیکنانش هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیده‌اند که باور کنند می‌توانند به رده‌های بالای جدول صعود کنند، اظهار کرد: راه‌آهن همیشه برای نیفتادن تلاش کرده است و متاسفانه بازیکنان بزرگی که امسال به تیم مان اضافه کرده‌ایم، هم سال گذشته در تیم‌هایی بودند که یا سقوط کردند یا در خطر سقوط قرار داشتند. مطمئن هستم تیم ما با دو پیروزی پیاپی به خودباوری لازم می‌رسد. امسال در رده سیزدهم هستیم و با تلاش بازیکنان می‌توانیم به رده‌های بالاتر هم صعود کنیم.

در ادامه خبرنگاری از دایی پرسید، نظرش درباره حضور افراد “غیر فوتبالی” در هیات مدیره باشگاه‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس چیست؟ که او پاسخ داد: در این باره نظر خاصی ندارم، اما باید بگویم شرایط کشورمان به گونه‌ای است که چنین افرادی در باشگاه‌ها مدیریت می‌کنند. البته در همه جای دنیا نیز به همین صورت است و به جز چند تیم خاص مدیرعامل سایر باشگاه‌ها فوتبالی نیستند. ضمن این که باشگاه‌های فوتبال ما نمی‌توانند از نظر اقتصادی روی پای خود بایستند و مجبور می‌شوند کسانی را وارد مدیریت خود کنند که قدرت سیاسی و اقتصادی داشته باشند تا بتوانند بودجه لازم را جذب کنند.

وی ادامه داد: من مخالف مدیریت غیر فوتبالی‌ها نیستم چرا که می‌دانم در هیچ جای دنیا مدیران باشگاه‌ها فوتبالی نیستند، اما ما متاسفانه قضیه را بیش از حد سیاسی کرده‌ایم. ضمن این که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با توجه به هواداران زیاد و جایگاه اجتماعی والایشان باعث ایجاد دغدغه‌ سیاسی بین مسئولان شده‌اند و باعث شدند که مسئولان از این دو باشگاه حساب ببرند. بنابراین افرادی را در راس این دو باشگاه قرار می‌دهند که آن‌ها ما را در کنترل داشته باشند.

دایی در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: چرا دفعه‌های پیش که آقایان غیر فوتبالی مدیر عامل باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می شدند، چیزی نمی‌گفتید؟ مگر پیش از این مدیران پرسپولیس به جز انصاری فرد فوتبالی بوده‌اند؟ مثلا مدیر عامل قبلی این تیم آیا بازیکن تیم ملی بوده‌؟ من حداقل رویانیان را آدم مثبت و قوی می‌دانم که سابقه مدیریتش در کشور مشخص است و هر جا که بوده، خوب کار کرده و نتیجه‌ گرفته است. باید به او کمک کنیم تا پرسپولیس شکل بگیرد. سوال دیگر من این است که پرسپولیس و استقلال را به چه کسی می‌خواهید بدهید؟ کسی که نه فرصت دارد و نه پول؟ در آن صورت چگونه می‌خواهند این دو باشگاه را اداره کنند؟ مثلا همین مدیر عامل قبلی پرسپولیس بیش از دو میلیارد تومان بدهی به جا گذاشته است.

سرمربی راه‌آهن در پایان گفت: باید همه چیز را بررسی کنیم و حساسیت‌های زیادی را که نسبت به استقلال و پرسپولیس وجود دارد در نظر بگیریم. مطمئنا دولت نمی‌گذارد این دو باشگاه از دستش خارج شوند و کسانی را در راس آن قرار می‌دهند که بر اساس سیاست‌های دولت کار کنند.

۸ مهر ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI