استخدام در آموزش و پرورش به شرط کنکور

استخدام در آموزش و پرورش فقط با کنکور وزیر آموزش و پرورش گفت: از امسال تمام کسانی که میخواهند در آموزش و پرورش تدریس کنند باید در کنکور شرکت کرده و در مراکز تربیت معلم، ۴ سال دوره ببینند. به گزارش فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به برخی برنامه‌های […]

استخدام در آموزش و پرورش فقط با کنکور

وزیر آموزش و پرورش گفت: از امسال تمام کسانی که میخواهند در آموزش و پرورش تدریس کنند باید در کنکور شرکت کرده و در مراکز تربیت معلم، ۴ سال دوره ببینند.

به گزارش فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به برخی برنامه‌های امسال و پیش روی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در طول سه ماه تابستان حدود ۱۲ هزار و ۷۴۰ مدرسه از نوبت بعدازظهر به نوبت صبح منتقل شدند.

وی ادامه داد: در تهران نیز ۴۱۳ مدرسه در نوبت عصر به ۲۰۰ مدرسه کاهش یافته است به این معنی که بیش از ۲۰۰ مدرسه به نوبت صبح منقل شدند چرا که درس خواندن در نوبت صبح با درس خواندن در نوبت بعدازظهر قابل مقایسه نیست.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه مدرسه‌سازی در کشور به سرعت در حال انجام است، گفت: امسال بودجه‌های مدرسه سازی در کشور نسبت به سال گذشته ۷ برابر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: سال ۱۳۹۰ یک سال استثنایی برای مدرسه‌سازی خواهد بود و ۴ میلیون متر مربع مدرسه‌سازی در کشور انجام خواهد شد که این اعتبار به جز یک هزار میلیارد تومانی است که خیرین مدرسه سازی خواهند کرد.

وزیر آموزش و پرورش به امور تربیتی و سوق دادن دانش‌آموزان به ارزش‌های اسلامی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار مدرسه قرآنی ایجاد شده است و به دنبال افزایش مدارس قرآنی به ۵۰ هزار مدرسه هستیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر به روخوانی، روانخوانی و حفظ قرآن پرداختند و این در حالی بود که در سال قبل از آن، تنها ۲۵ هزار نفر آموزش قرآن دیدند.

حاجی‌بابایی به افزایش یک ساعت به درس قرآن برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۳ میلیون جلد قرآن با ترجمه جدید در اختیار مدارس راهنمایی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور است، بیان کرد: در ۳ سال گذشته ۲۵ هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند که این آمار در سال گذشته ۶۵۰ هزار نفر بود و در سال جاری یک میلیون دانش‌آموز کلاس دوم دبیرستانی به همراه ۱۰۰ هزار فرهنگی به اردوهای راهیان نور می‌روند.

وزیر آموزش و پرورش، اعتبار بخشی به مدارس دولتی را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه عنوان کرد و وعده داد تا دو الی سه سال آینده تمام مدارس دولتی از رشد بسیار بالایی برخوردار خواهند شد.

وی در خصوص مدارس هوشمند نیز گفت: طی دو سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ مدرسه هوشمند در کشور وجود داشت که این آمار تا پایان سال تحصیلی جدید به ۲۰ هزار مدرسه خواهد رسید.

حاجی‌بابایی از ایجاد مراکز تربیت معلم به صورت پردیس دانشگاهی در تمام استان‌های کشور خبر داد و اظهار داشت: از امسال تمام کسانی که می‌خواهند در آموزش و پرورش تدریس کنند باید در کنکور شرکت کرده و در مراکز تربیت معلم، ۴ سال دوره ببینند.

۸ مهر ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI