افزایش زاد و ولد در ایران طی چند سال اخیر

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، گفت: آمار ولادت در کشور از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۶۸۷ نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه و یک دهم درصد افزایش دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، علی اکبر محزون گفت […]

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، گفت: آمار ولادت در کشور از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۶۸۷ نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه و یک دهم درصد افزایش دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، علی اکبر محزون گفت : آمار ولادت در کشور از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۶۸۷ نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه و یک دهم درصد افزایش دارد.

وی گفت: این آمار سال گذشته یک میلیون و ۳۵ هزار و ۸۴۸ نفر بود.

مدیرکل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال افزود: از شمار موالید امسال، ۵۴۸ هزار و ۲۵۰ پسر و ۵۱۹ هزار و ۴۳۷ نفر دختر هستند.

محزون گفت: از این تعداد ۸۴۹ هزار و ۴۵۳ نفر شهری و ۲۱۸ هزار و ۲۳۴ نفر روستایی هستند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور همچنین با اشاره به آمار مرگ و میر در کشور افزود: در ۹ ماه نخست امسال ۲۶۷ هزار و ۴۷۸ نفر فوتی ثبت شد که این تعداد در سال گذشته ۲۸۵ هزار و ۹۳۸ نفر بود.

وی مهمترین علت فوت را بیماری قلبی و عروقی بیان و تصریح کرد: از مجموع تعداد مرگ و میر ۸۹ هزار و ۳۳۳ نفر به علت بیماری‌های قلبی و عروقی بود که ۴۸ هزار و ۷۵۴ مورد آن مرد و ۴۰ هزار و ۵۷۹ مورد زن بودند.

۳ دی ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI