توهین به اهل بیت با دوبله فارسی

روزنامه جوان نوشت: اخيراً خبر دوبله فارسي سريال‌هاي «عمر الفاروق» و « حسن و حسين[عليهاالسلام] ومعاويه[لعنۀ الله عليه]» و همچنين پخش آنها از طريق يك شبكه ماهواره‌اي با نام«كلمه»(كه بنابر ادعاي مسئولانش يك شبكه صرفاً ديني است) بار ديگر نشانه‌هايي‌ از سوءاستفاده برخي كشورهاي همسايه از حسن نيت! يا بي‌خيالي مسئولان فرهنگي كشورمان را نمايان […]

روزنامه جوان نوشت: اخيراً خبر دوبله فارسي سريال‌هاي «عمر الفاروق» و « حسن و حسين[عليهاالسلام] ومعاويه[لعنۀ الله عليه]» و همچنين پخش آنها از طريق يك شبكه ماهواره‌اي با نام«كلمه»(كه بنابر ادعاي مسئولانش يك شبكه صرفاً ديني است) بار ديگر نشانه‌هايي‌ از سوءاستفاده برخي كشورهاي همسايه از حسن نيت! يا بي‌خيالي مسئولان فرهنگي كشورمان را نمايان كرد.

ظاهراً در ابتدا قرار بوده كه سريال «حسن و حسين[ع] و معاويه[لعنۀ الله عليه]» از بيستم مهرماه روي آنتن اين شبكه برود اما بنا بر دلايلي پخش آن را به آغاز ايام محرم موكول كرده‌اند.

نكته ديگر در اين باب پخش سريال «عمرالفاروق» با دوبله فارسي از شبكه «كلمه» است كه بنابر اخبار رسيده قرار است پس از پايان يافتن سريال «حسن و حسين [عليهاالسلام] و معاويه [لعنۀ‌الله عليه]» پخش آن از طريق همين شبكه «كلمه»آغاز شود.

اين اخبار و رويداد‌ها با رشد و تولد قارچ‌گونه شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان و ترويج اباحي‌گري، بي‌بندوباري، شكستن قبح ارتباط نامشروع، عشق‌هاي ضربدري و عياشي از سوي اين شبكه‌ها مصادف و همراه شده است.

اين اتفاقات در حالي رخ مي‌دهد كه هرگاه كساني در داخل كشورمان خواسته‌اند سريالي با محوريت تاريخ اسلام را به قاب تصوير بكشند همين خائنين وهابي و سلفي با تخطئه كردن و حمله به تفكرات شيعه (البته نديده و ندانسته) ساخت اينگونه آثار را در راستاي انشقاق دنياي اسلام و گاه به حساب تقابل عربي – ايراني مي‌گذارند.

نمونه‌هاي اخير هوچي‌گري‌هاي اين افراد در جريان پخش سريال«مختارنامه» و ساخت فيلم «محمد(ص)» توسط مجيد مجيدي قابل‌مشاهده و رصد است.

اين همسايگان غير محترم زماني كه قضيه مربوط به ايران باشد تا گرفتن حكم حرمت شرعي به تصوير كشيدن صحابي پيغمبر و… پيش مي‌روند، اما درباره تندروي‌ها و توهين‌هاي خودشان هيچ حرمتي موضوعيت نخواهد داشت.

متأسفانه همه اين اتفاقات در سايه سكوت و تجاهل برخي مسئولان فرهنگي كشورمان به وجود آمده است و باعث شده كه عده‌اي گمان كنند هر موقع كه خواستند با پيش كشيدن مباحثي همچون «توطئه هلال شيعي» و «وحدت مسلمين»، سعي در مسكوت گذاشتن برخي حوادث حقيقي تاريخ اسلام بنمايند.

۳ دی ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :سامان

کجای این سریال با تاریخ ضدیت دارد ؟

نويسنده ديدگاه :حمزه

اینکه جناب عمر یک شخصیت بزرگ و اسطوره اسلامی است ،که هیچ آدم عاقلی درش شکی نداره،ولی من تعجب میکنم که چرا مسئولین فرهنگی ما نمیان در مورد موضوعات مهم و پر عظمت اسلامی مقل جهاد قادسیه فیلم بسازن؟ این غفلت و کم توجهی این شک رو در بین مسلمین به ویژه مسلمانان غیر ایرانی برمی انگیزد که هنوز ریشه های کثیف ملی گرایی و مجوسی گرایی در کشور اسلامی ایران وجود دارد.که باعث بدگمان شدن مسلمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نويسنده ديدگاه :سلمان

این جاهلیت شماست که چشم و گوشتان را بر حقایق می بندید هرمسلمان و غیر مسلمانی شخصیت والای عمر (رض) را میشناسد و همچنین سریال حسن و حسین (رضی الله عنهما) بر اساس واقعیت ساخته شده…چرا مردم را از راه به در میکنید؟

نويسنده ديدگاه :آرش

کنجکاویم باعث شد دنبال سریال عمر برم و از تفکرات و اندیشه دانشمندانی که در ابتدای هر قسمت سریال به اون تاکید شده پی ببرم.تا همین جاش میشه با همین سریال که ساخته خود اعراب هست باهاشون مناظره کرد و با همین سریال قانعشون کرد.نیازی به جدل نیست.

نويسنده ديدگاه :حمید

لطفا ان کسانی ه مدعی هستند عمر یک شخصیت اسلامی است و از جهاد دم می زنند لطف کنند بفرمایید عمر خطاب در کدام جهاد شمشیر زد؟ ایا عمر در جنگ احد فرار نکرد؟؟؟؟

KHAMENEI