امار خودکشی سربازان ترکیه ای بیش از سربازان کشته شده در جنگ

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ترکیه : برپایه آمارهای منتشر شده از سوی کمیسیون حقوق بشر در مجلس ترکیه، دست‌کم ۹۳۴ سرباز ارتش به دلیل اقدام به خودکشی جان خود را از دست داده‌اند؛ این درحالی است در مدت زمان مشابه فقط ۸۸۰ نظامی در میادین جنگی کشته شده‌اند. نمیک هاوتچو، قانون‌گذار ترکیه‌ای از […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ترکیه : برپایه آمارهای منتشر شده از سوی کمیسیون حقوق بشر در مجلس ترکیه، دست‌کم ۹۳۴ سرباز ارتش به دلیل اقدام به خودکشی جان خود را از دست داده‌اند؛ این درحالی است در مدت زمان مشابه فقط ۸۸۰ نظامی در میادین جنگی کشته شده‌اند.

نمیک هاوتچو، قانون‌گذار ترکیه‌ای از حزب مردم جمهوری‌خواه دراین‌باره اظهار داشت، «در طی این مدت ما بیش از آن‌که در نبرد با تروریسم سرباز از دست داده باشیم در اثر خودکشی از دست داده‌ایم.»

وی افزود: «به عنوان نماینده‌گان مجلس، وظیفه داریم که برای تمامی سطوح نظامی مقرراتی را وضع کنیم.»

در عین حال، آلپر اورنسل، نظامی پیشین و روانپزشک به شبکه پرس تی‌وی می‌گوید، میزان بالای خودکشی در ارتش ترکیه به دلیل خدمت اجباری برای شهروندان مرد است.

وی تصریح کرد: «هم‌اکنون خدمت نظام برای هر شهروندی اجباری است. آن‌ها تحت آزمون‌های بسیار سخت قرار می‌گیرند که تقریبا اغلب موجب بروز استرس‌های شدید می‌شود.»

این روانپزشک افزود: «دولت باید این قوانین را تغییر داده و خدمت نظام را داوطلبانه کند. فکر می‌کنم اگر وضعیت موجود تغییر کند، میزان خودکشی نیز تغییر خواهد کرد.»

برپایه این گزارش، گفته می‌شود تعدادی از این خودکشی‌ها به دلیل توهین‌ها و خردن شدن شخصیت به دست افسران مافوق رخ داده است.

کارشناسان بر این باورند که میزان هشدار دهنده خودکشی در میان سربازان ترکیه‌ای، یادآور استرس‌های سربازان امریکایی در افغانستان است.

گزارش‌ها حاکی است که بحث بر سر مواجهه با مشکل خودکشی در ارتش آمریکا از زمان افزایش آن در سال ۲۰۰۴، بالا گرفته است. در این سال به طور متوسط یک خودکشی در هر روز ثبت شده است.

۲ دی ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI