گزارشی از شب یلدای مناطق زلزله‌زده

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، محرم فروغی فرماندار ورزقان، فرمانده سپاه ورزقان به همراه همراه تعدادی از مسئولان محلی برای دلجویی در جمع مردم روستای زلزله‌زده « زغن‌آباد» حضور یافتند. روستای زغن‌اباد در زلزله بیست و یکم مرداد ۲۳ نفر از ساکنان آن فوت کردند. مسئولان در این دیدار شیرینی، پسته در بین ساکنان […]

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، محرم فروغی فرماندار ورزقان، فرمانده سپاه ورزقان به همراه همراه تعدادی از مسئولان محلی برای دلجویی در جمع مردم روستای زلزله‌زده « زغن‌آباد» حضور یافتند.

روستای زغن‌اباد در زلزله بیست و یکم مرداد ۲۳ نفر از ساکنان آن فوت کردند.

مسئولان در این دیدار شیرینی، پسته در بین ساکنان این روستای زلزله ‌زده پخش کردند.

در زلزله ۲۱ مرداد و پس لرزه‌های آن نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در خود شهر ورزقان دچار آسیب شدند که از این تعداد نزدیک به ۸۰۰ واحد، ۱۰۰ درصد تخریب و نیاز به احداث از پی داشته و ۷۰۰ واحد نیز جزو واحدهای تعمیری ثبت شده‌اند.

براساس این گزارش، از ۱۴۷ روستای شهرستان ورزقان ۹۰ روستا در اثر این زلزله آسیب دیده‌اند که در مجموع ۷ هزار و ۷۷۵ واحد مسکونی به ارزش نزدیک به ۱٫۵ میلیارد ریال در این روستاها دچار تخریب شده‌اند که ۶ هزار و ۹۴ واحد ۱۰۰ درصد تخریب در آنها اتفاق افتاده و بقیه نیز دچار آسیب‌های منجر به تعمیر شده‌اند.

۱ دی ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI