خودرو بورسی می‌شود

ایرج ندیمی رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به امکان عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: با رئیس سازمان بورس در محل مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا صحبت‌هایی انجام شده است و پیگیری‌هایی نیز از وزیر صنعت و معدن داشته‌ایم. […]

ایرج ندیمی رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به امکان عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: با رئیس سازمان بورس در محل مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا صحبت‌هایی انجام شده است و پیگیری‌هایی نیز از وزیر صنعت و معدن داشته‌ایم.

وی افزود: همچنین با مسئولان ذیربط خوردو نیز مذاکراتی انجام شده تا بحث عرضه و قیمت‌گذاری خودرو در بورس کالا فراهم شود.

ندیمی با اشاره به مزایای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: اولا به دلیل اینکه خودرو بخشی از کالا و قطعاتش را از طریق بورس تامین می‌کند، طبیعی است محصول نهایی هم می‌تواند در بورس عرضه شود.

وی ادامه داد: پس از عرضه در بورس قطعا کنترل و شفافیت هم به وجود خواهد آمد و بالطبع دریافت مالیات از این طریق به آسانی دریافت خواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه بسیاری از زد و بندها از طریق عرضه خودرو در بورس کالا کاسته خواهد شد، تاکید کرد: زد و بندهای پنهانی در این بازار و سوداگری‌های نمایشگاهی با عرضه خودرو در بورس به حد صفر خواهد رسید.

ندیمی خاطرنشان کرد: برخی در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان معتقدند که خودرو کالای حساسی است و باید بگوییم که چه حساسیتی می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: خودرو شامل مواد خوراکی و ضروری مردم نیست و نمی‌توان آن را در حد مسائل هسته‌ای بزرگ و حساس جلوه داد.

وی تاکید کرد: از مسئولان سازمان حمایت باید بپرسیم که چه اقدام مثبتی در راستای کنترل قیمت خودرو انجام دادند، در حالی که قیمت‌ها به صورت چند میلیونی افزایش یافت.

رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید گفت قیمت پایه را می‌توان در بورس کالا مشخص کرد و از این طریق به آسانی نظارت بر خرید و فروش و میزان عرضه و تقاضا اعمال کرد.

وی افزود: به هیچ عنوان صحبت‌های غیر منطقی درباره حساسیت کالای خودرو که اخیرا مطرح شده است، قابل قبول نیست.

ندیمی در پایان گفت: هم اکنون کسی از دلایل میزان افزایش قیمت خودروها مطلع نیست، چرا که هیچ نظارت دقیقی بر نرخ‌های فروش خودرو در بازار وجود ندارد.

۱ دی ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :siavash

اقای ندیمی حرفاتون کاملا درسته چه خوبه تا حصول نتیجه پیگیر باشید
خودرو سازها هر کاری دلشون بخاد انجام میدن
سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم که بی خاصیت شده

KHAMENEI