عناوين رويدادهاي مهم جهان در روز پنجشنبه

خبرگزاری فرانسه از پاریس عناوین برخی از مهمترین رویدادهای جهان را در روز پنجشنبه بیستم دسامبر، سی ام آذرماه، به این ترتیب اعلام کرد: اسپانیا، ایتالیا مادرید،‌رم- نمایندگان پارلمان اسپانیا بودجه سال دو هزار و سیزده کشورشان را که با ریاضتی بی سابقه و کاهش بودجه قابل توجه سی و نه میلیارد دلاری در تمام […]

خبرگزاری فرانسه از پاریس عناوین برخی از مهمترین رویدادهای جهان را در روز پنجشنبه بیستم دسامبر، سی ام آذرماه، به این ترتیب اعلام کرد:

اسپانیا، ایتالیا
مادرید،‌رم- نمایندگان پارلمان اسپانیا بودجه سال دو هزار و سیزده کشورشان را که با ریاضتی بی سابقه و کاهش بودجه قابل توجه سی و نه میلیارد دلاری در تمام بخشها همراه است، تصویب خواهند کرد.

– در ایتالیا نیز ‌قرار است نمایندگان پارلمان این کشور بودجه سال جدید کشورشان را در دو مجلس نمایندگان و سنا به تصویب برسانند.

– در مادرید همزمان با رای گیری درباره لایحه بودجه سال جدید در پارلمان اسپانیا، معترضان به شرایط اقتصادی این کشور ساعت هجده به وقت گرینویچ تظاهرات برگزار می کنند و در برابر مجلس نمایندگان تجمع خواهند کرد.

– سنای ایتالیا قرار است پس از بررسی قانون داراییها که طولانی تر از پیش بینی ها بود، این قانون را به تصویب برساند. این لایحه پس از تصویب در سنا در تسلیم مجلس نمایندگان خواهد شد. نخست وزیر ایتالیا که قرار بود روز جمعه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند، اینکار را به زمان نامشخص دیگری موکول کرده است.

روسیه
مسکو- ولادیمیر پوتین،‌رئیس جمهور روسیه، ساعت هشت به وقت گرینویچ کنفرانسی مطبوعاتی برگزار خواهد کرد. این کنفرانس خبری فرصتی خواهد بود تا پوتین درباره تمام مسایل مهمی که از زمان بازگشت به کرملین با آنها روبرو بوده است، توضیحاتی بدهد. مناقشه سوریه و حمایت مسکو از رژیم بشار اسد و اوضاع حقوق بشر در روسیه از مهمترین این مسایل خواهد بود.

پاکستان
پیشاور- پیگیری اوضاع در پاکستان پس از یک رشته حملات برضد کارکنار طرح واکسیناسیون فلج اطفال که روز چهارشنبه سه کشته برجا گذاشت و شمار تلفات کارکنان این طرح بین المللی را به نه نفر رساند. تشدید ناامنی موجب شد یونیسف و سازمان بهداشت فعالیت های خود را برای ریشه کنی فلج اطفال در پاکستان به حال تعلیق در آورند.

آمریکا
واشنگتن- اکثریت جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد لایحه ای را به رای بگذارد که در آن افزایش مالیات بر درآمدهای بالاتر از یک میلیون دلار پیش بینی شده است. جمهوری خواهان با اینکار تلاش می کنند تا در مذاکراتی که برای جلوگیری از «پرتگاه مالی» با دولت انجام می دهند، فشار بر باراک اوباما، رئیس جمهور دموکرات، را تشدید کنند.

کره جنوبی
سئول- واکنش ها و اخبار مربوط به پیروزی پارک گون های، در انتخابات ریاست جمهوری. گون های اولین زنی است که به سمت ریاست جمهوری کره جنوبی که چهارمین اقتصاد آسیا است، دست می یابد.

آمریکا
واشنگتن- ویلیام برنز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا ساعت سیزده و سی دقیقه روز پنجشنبه به وقت گرینویچ با حضور در کنگره درباره یک گزارش دولتی در خصوص حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی در یازدهم سپتامبر، توضیحاتی خواهد داد.

انگلیس
لندن – جولیان آسانژ، موسس پایگاه اینترنتی ویکیلیکس، قرار است روز پنجشنبه ساعت نوزده به وقت گرینویچ از بالکن سفارت اکوادور در لندن که از شش ماه پیش به علت فرار از بازداشت توسط پلیس لندن به آنجا پناهنده شده است، سخنانی بگوید.

آفریقای مرکزی
بانگی- پیگیری تحولات امنیتی و نظامی در جمهوری آفریقای مرکزی در شرایطی که شورشیان مخالف دولت که فرانسوا بوزیزه رئیس جمهور این کشور را تهدید به سرنگونی کرده اند، به حملات و پیشروی های خود در شمال کشور ادامه می دهند و ضعف و شکنندگی حکومت را در این کشور که یکی از کشورهای بسیار فقیر قاره آفریقاست، نمایان می سازند.

لیتوانی
ویلنیوس- پارلمان لیتوانی روز پنجشنبه از ساعت هشت به وقت گرینویچ درباره لایحه بودجه سال دو هزار و سیزده این کشور رای گیری خواهد کرد. تلاش مقامات لیتوانی این است که کسری بودجه کشورشان را کاهش دهند و خود را برای پذیرش واحد پولی مشترک اروپا، یورو، در سال دو هزار و پانزده آماده کنند.

آفریقای جنوبی
بلومفونتین- پیگیری اخبار مربوط به آخرین روز از کنگره ملی « حزب کنگره ملی آفریقا» که قدرت را در آفریقای جنوبی در دست دارد. نمایندگان این حزب روز سه شنبه جاکوب زوما را به عنوان رئیس حزب در سمت خود ابقا کردند.

سودان جنوبی
جوبا- پیگیری اوضاع در شهر وائو،‌ مرکز استان بحرالغزال غربی در سودان جنوبی که روز چهارشنبه صحنه درگیریهای قومی بود. در این درگیریها دستکم دو نفر کشته شدند و دویست خانه تخریب شد.

فرانسه
پاریس- نمایندگان گروههای مخالف افغان از جمله طالبان در نشستی غیرعلنی درباره آینده کشورشان پس از خروج نیروهای نظامی ناتو در سال دو هزار و چهارده از این کشور، تبادل نظر خواهند کرد.

اسپانیا
مادرید- رودریگو راتو، مدیر کل پیشین صندوق بین المللی پول و رئیس پیشین بانک «بانکیا» که به سواستفاده از موقعیت در زمان حباب مالی در بازار غیرمنقول متهم شده است، از ساعت پانزده و سی دقیقه به وقت گرینویچ در دادگاه مادرید مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

پرتغال
لیسبون- دولت پرتغال تصمیم خود را درباره خصوصی کردن شرکت هواپیمایی تی ای پی TAP اعلام خواهد کرد.

۳۰ آذر ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI