نجات ۳ راننده تریلی گرفتار در سیلاب

غلامرضا اربابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در مسیر زرآباد – هرمزگان، ساعت ۴٫۱۰ دقیقه بامداد به مدیریت بحران استانداری اطلاع‌ داده شد که سه نفر در مسیر رودخانه گرفتار شده‌اند که بلافاصله با فرمانداری کنارک، اداره راه و شهرسازی ایرانشهر و هلال احمر موضوع مطرح شد و با توجه […]

غلامرضا اربابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در مسیر زرآباد – هرمزگان، ساعت ۴٫۱۰ دقیقه بامداد به مدیریت بحران استانداری اطلاع‌ داده شد که سه نفر در مسیر رودخانه گرفتار شده‌اند که بلافاصله با فرمانداری کنارک، اداره راه و شهرسازی ایرانشهر و هلال احمر موضوع مطرح شد و با توجه به اینکه در مسیر رودخانه بوده و امکان امدادرسانی زمینی وجود نداشت و از طرفی در محدوده حوزه هرمزگان بود، باید از طریق امداد هوایی امدادرسانی انجام می‌شد.

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی دستگاه‌های امدادی با اهالی منطقه، این سه نفر که راننده تریلی بودند در ساعت ۵٫۱۵ دقیقه بامداد نجات یافتند.

ستاد بحران در تمامی شهرستان‌ها تشکیل شده است

اربابی ادامه داد: ستاد بحران در تمامی شهرستان‌ها تشکیل شده و ضمن برآورد خسارات، نسبت به امدادرسانی احتمالی اقدام می‌شود.

سرپرست دفتر مدیریت بحران در سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی شدت بارندگی‌ها، تمامی مدارس در مقطع ابتدایی تعطیل شده‌ است.

وی گفت: بر اثر طغیان رودخانه ملوران، مسیر نیکشهر به بنت مسدود است.

اربابی افزود: محور کنارک – زرآباد – جاسک نیز بر اثر طغیان رودخانه محلی تا اطلاع‌ ثانوی مسدود است.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های امدادی در سطح شهرها فعال به‌صورت آماده باش بوده و در صورت گرفتار شدن در سیلاب به آن‌ها امداد رسانی می‌کنند.

بر اساس اطلاع‌ اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، سامانه بارش‌زا تا امشب میهمان سیستان و بلوچستان است.

شدت بارندگی‌ها در شمال سیستان و بلوچستان با شدت کمتری پیش‌بینی شده است.

۲۷ آذر ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI