در پی بارندگی‌های شدید شب گذشته /خسارات زیادی به جنوب سیستان‌ و بلوچستان وارد آمد

به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، بارندگی شدید چند ساعته شامگاه یک‌شنبه در چابهار آن را به حوضچه‌ای موقت تبدیل کرد. این حجم شدید بارندگی که در نوع خود بی‌سابقه بود توانست در عرض کمتر از چند ساعت خیابان‌های شهر چابهار را مسدود، برق مناطق مختلف را قطع و منازل حاشیه شهر را تخریب کند […]

به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، بارندگی شدید چند ساعته شامگاه یک‌شنبه در چابهار آن را به حوضچه‌ای موقت تبدیل کرد.

این حجم شدید بارندگی که در نوع خود بی‌سابقه بود توانست در عرض کمتر از چند ساعت خیابان‌های شهر چابهار را مسدود، برق مناطق مختلف را قطع و منازل حاشیه شهر را تخریب کند به‌طوری که این نعمت الهی سبب شده تا ساکنان برخی از مناطق، شب تا صبح مجبور به خالی کردن روان‌آب‌ها از منازلشان شوند.

بارندگی شدید چند ساعته در چابهار موجب خسارات فراوانی به منازل حاشیه شهر از جمله، زیباشهر، گلشهر و کمپ‌های حاشیه‌ای چابهار شده است.

مردم چابهار به صورت خودجوش اقدام به کمک‌رسانی کردند و هم‌اینک در حال یاری رساندن به یکدیگر هستند.

گزارش‌های رسیده از منطقه زرآباد نیز حاکی از طغیان رودخانه‌ها به دلیل بارندگی شدید است.

این بارندگی‌های سیل‌آسا موجب بروز خسارت زیادی به این بخش شده است.

با توجه به شرایط خاص استان سیستان و بلوچستان، بروز بارندگی‌ها سریعاً از روان‌آب به سیلاب تبدیل شده و منطقه را خطر جدی تهدید می‌کند و این امر برنامه‌ریزی مدیران را برای مهار آب‌های سطحی و روان‌آب‌ها دوچندان می‌کند.

بخشدار زرآباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان گفت: به علت طغیان رودخانه‌ رابچ و سایر رودخانه‌های فصلی، محور زرآباد به جاسک تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

مجتبی شجاعی به تمامی عبوری‌هایی که از این مسیر قصد تردد دارند توصیه کرد تا فروکش نکردن تلاطم رودخانه‌ها و بارندگی در این مسیر جداً خودداری کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد مدیریت بحران در بخشداری زرآباد که با حضور مسئولان بخش تشکیل می‌شود در مورد میزان خسارات وارده به این بخش اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

۲۷ آذر ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI