ازدواج به‌هنگام از ترویج بدحجابی جلوگیری می‌کند

حجت‌الاسلام سید مهدی دریاباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار، رعایت حجاب در اماکن زیارتی را مورد تاکید قرار داد. وی، با اشاره به ریشه بدحجابی در جامعه اظهار کرد: ملل متمدن قبل از اینکه دین اسلام حجاب را ترویج دهد، با حجاب بودند یعنی زنان پادشاهان ایران قبل از اسلام حجاب داشتند […]

حجت‌الاسلام سید مهدی دریاباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار، رعایت حجاب در اماکن زیارتی را مورد تاکید قرار داد.

وی، با اشاره به ریشه بدحجابی در جامعه اظهار کرد: ملل متمدن قبل از اینکه دین اسلام حجاب را ترویج دهد، با حجاب بودند یعنی زنان پادشاهان ایران قبل از اسلام حجاب داشتند و این نکته در کتاب حجاب شهید مطهری نیز آمده است.

این مدرس حوزه علمیه قم، ادامه داد: در سنگ‌های حک شده در تخت جمشید که مربوط به همان زمان بوده، دیده می‌شود که پادشاه با زنش مستور است و ایرانیان به دلیل اینکه اسلام موافق تمدن و فطرت بهتر بود، زودتر از همه اسلام را پذیرفتند.

وی، ازدواج زودهنگام جوانان را یکی از راه حل‌های کنترل بدحجابی عنوان کرد و گفت: اگر جوانی زودتر ازدواج کند کمتر به گناه می‌افتد.

دریاباری، اشتغالزایی را یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از بدحجابی و بی‌بند وباری جوانان برشمرد و خاطرنشان کرد: به دلیل بیکاری یک جوان به دنبال فساد و بی‌بند وباری می‌رود و اگر دختر و پسر مشغول تحصیل شوند و یا ازدواج کنند وضعیت حجاب در جامعه بهتر می‌شود.

وی، استفاده از ماهواره را یکی از آفت‌های ترویج بد‌حجابی و بی‌بند و باری در جامعه برشمرد و یادآور شد: ضرر استفاده از ماهواره بیشتر از نفع آن است و خسارت منفی ماهواره، تلفن همراه، رایانه و لقمه‌های حرام در جامعه بی‌بند وباری را رواج می‌دهد.

۲۴ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI