کسب ۴ طلا، ۸ نقره و ۳ برنز در روز نخست / درخشش بانوان کاروان‌ دوومیدانی ایران

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از دبی، روز نخست دومین دوره رقابت‌های دوومیدانی غرب آسیا که در دبی امارات در جریان است، چهارشنبه شب به پایان رسید که تیم ایران توانست چهار طلا، هشت نقره و سه برنز را کسب کند و روز پر مدالی را رقم بزند. در این روز بانوان هر ۴ طلای […]

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از دبی، روز نخست دومین دوره رقابت‌های دوومیدانی غرب آسیا که در دبی امارات در جریان است، چهارشنبه شب به پایان رسید که تیم ایران توانست چهار طلا، هشت نقره و سه برنز را کسب کند و روز پر مدالی را رقم بزند.

در این روز بانوان هر ۴ طلای ایران را کسب کردند و در بخش آقایان کشورمان به هیچ طلایی دست نیافت.

*مدال طلا

لیلا رجبی در پرتاب وزنه با رکورد ۱۶٫۹۶، جواهر زمانی در سه گام با پرتابی به طول ۱۲٫۰۳، لیلا رجبی، سپیده توکلی در پرش ارتفاع با پرشی به ارتفاع یک متر و ۷۰ سانتی متر و امینه ایری در پرتاب نیزه با پرتابی به طول ۴۲ متر و ۹۷ سانتی متر طلایی های ایران در روز نخست لقب گرفتند.

*مدال نقره

الناز کمپانی در ۱۰۰ مانع با رکورد ۱۵ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه، میلاد سیار در ۱۱۰ مانع با رکورد ۱۴ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه، سمانه کوه کن در سه گام با رکورد ۱۱ متر و ۳۸ سانتی متر، فرزانه فصیحی در ۱۰۰ متر با رکورد ۱۲ ثانیه و ۶ صدم ثانیه ، رضا قاسمی در ۱۰۰ متر با رکورد ۱۰ ثانیه و ۴۳ صدم ثانیه، مهسا کارگر در پرش ارتفاع با رکورد یک متر و ۱۷۰ سانتی متر، ایوب آرخی در پرتاب نیزه با رکورد ۶۷ متر و حسین کیهانی در ۱۵۰۰متر با رکورد ۳ دقیقه و ۵۷ ثانیه نقره ای های ایران بودند.

* مدال برنز

مدال های برنز کشورمان را نیز فاطمه خیاطی در پرتاب وزنه با رکورد ۱۲ متر و ۴۵ صانتی متر، امید تاجی و سحر ضیایی در پرتاب نیزه با رکورد ۶۶ متر و ۸۳ سانتی متر کسب کردند.

به گزارش فارس میزبانی ضعیف اماراتی ها در این دوره زیاد به چشم میخورد و اکثر ورزشکاران کشورمان از این موضع ابراز ناراحتی می‌کنند. تغییر مکرر برنامه ها و ثبت رکوردها به صورت دستی از اهم این مشکلات است.

روز دوم این رقابت‌ها فردا پنجشنبه برگزار می شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI