مجروح شدن ۱۴ پلیس در آشوب های بلفاست

در پنجمین روز آشوب ها در پایتخت ایرلند شمالی ۱۴ پلیس ضدشورش مجروح شده اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، در پی درگیری های روز گذشته در بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی، ۱۴ پلیس ضد شورش مجروح شدند. نقاط مختلف شهر بلفاست از روز دوشنبه و در پی تصمیم شورای این […]

در پنجمین روز آشوب ها در پایتخت ایرلند شمالی ۱۴ پلیس ضدشورش مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، در پی درگیری های روز گذشته در بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی، ۱۴ پلیس ضد شورش مجروح شدند.

نقاط مختلف شهر بلفاست از روز دوشنبه و در پی تصمیم شورای این شهر مبنی بر اهتزاز پرچم اتحادیه اروپا در روزهای خاصی در این شهر، شاهد آشوب معترضین هستند. سلطنت طلب های بلفاست مخالف برافراشتن پرچم اتحادیه اروپا در این شهر هستند.

روز جمعه معترضین در بلفاست با پلیس ضدشورش درگیر شدند و اقدام به پرتاب سنگ، آجر، و بطری به سمت پلیس ضد شورش کردند.

پلیس ضد شورش بلفاست با ماشین های آبپاش اقدام به پراکنده کردن معترضین کرد.

گفته می شود معترضین قصد دارند امروز نیز به اعتراضات خود در مرکز بلفاست ادامه دهند. مرکز شهر بلفاست از جمله نقاط اقتصادی مهم این شهر به حساب می آید و گمان می رود اعتراضات در این بخش از شهر به اقتصاد بلفاست آسیب برساند.

روز جمعه هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، پس از محکوم کردن تهدید به قتل یکی از نمایندگان مجلس ایرلند شمالی، خواستار توقف خشونت های بلفاست شد. پس از اظهارنظر کلینتون در باره خشونت های بلفاست این شهر بار دیگر شاهد درگیری های معترضین به پلیس بود.

۱۸ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI