جشن و پایکوبی فلسطینیان

به گزارش فارس، پس از آنکه مجمع عمومی سازمان ملل به قاطعیت به تبدیل شدن فلسطین به عنوان کشور ناظر غیر عضو رای مثبت داد، صدها فلسطینی در رام‌الله، مرکز کرانه باختری، به جشن و پایکوبی پرداختند. فلسطینیان در رام‌الله پرچم‌های فلسطین را در دست داشته و آن را به اهتزاز در می‌آوردند. همچنین برخی […]

به گزارش فارس، پس از آنکه مجمع عمومی سازمان ملل به قاطعیت به تبدیل شدن فلسطین به عنوان کشور ناظر غیر عضو رای مثبت داد، صدها فلسطینی در رام‌الله، مرکز کرانه باختری، به جشن و پایکوبی پرداختند.

فلسطینیان در رام‌الله پرچم‌های فلسطین را در دست داشته و آن را به اهتزاز در می‌آوردند.

همچنین برخی از فلسطینیان تصاویر «یاسر عرفات» رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین را در دست داشته و برخی نیز عکس‌های محمود عباس را در دست داشتند.

در رای‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل ۱۳۸ کشور به تبدیل وضعیت فلسطین به کشور ناظر غیر عضو در سازمان ملل رای مثبت داده و فقط ۹ کشور اعلام مخالفت کرده و ۴۱ کشور نیز رای ممتنع دادند.

این در حالی است که ساعتی پیش، محمود عباس در سخنرانی خود پیش از آغاز رای‌گیری از جامعه بین‌الملل خواست تا مجوز تولد کشور فلسطینی را صادر کنند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل گفت زمان آن فرا رسیده تا جامعه بین‌الملل در مقابل تجاوزگری و اشغالگری اسرائیل بایستد.

وی گفت: گفت فلسطین امروز در حالی به سازمان ملل می‌آید که همچنان در حال مداوای مجروحان حمله اخیر اسرائیل بوده و همچنان در حال دفن شهدای خود بوده و همچنان در حال جستجو برای یافتن افرادی است که زیر آوار باقی مانده‌اند.

۱۰ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI