جمعه آینده باآیت‌الله یزدی دیدارمی‌کنیم/اعلام زمان ورود مصداقی به انتخابات

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه مجمع عمومی این جبهه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار فارس درباره دیدار با جامعتین گفت: دیدار با آیت‌الله یزدی احتمالاً‌ جمعه هفته آینده صورت می‌گیرد. عسگراولادی در خصوص سازوکار انتخاباتی این جبهه تصریح کرد: ما از […]

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در حاشیه مجمع عمومی این جبهه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار فارس درباره دیدار با جامعتین گفت: دیدار با آیت‌الله یزدی احتمالاً‌ جمعه هفته آینده صورت می‌گیرد.

عسگراولادی در خصوص سازوکار انتخاباتی این جبهه تصریح کرد: ما از ۲۵ نامزد حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر از آنها را دعوت خواهیم کرد و درباره سه موضوع صحبت می‌کنیم.

دبیرکل جبهه پیروان بر همین اساس افزود: گفتمان انتخابات و حرکت بر طبق آهنگ رهبری و دغدغه‌های مردم، برنامه‌محوری بر اساس این گفتمان برای دولت‌های آینده و ارائه پیشنهادها برای مصادیق، محورهای این جلسه خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما در انتخابات آینده ۴۰ نامزد خواهیم داشت که ۲۵ نفر از آنها اصولگرا و ۱۵ منفرد و اصلاح‌طلب خواهند بود، افزود: ما از بین این تعداد با ۱۰ الی ۱۲ نفر جلسه خواهیم داشت.

عسگراولادی درباره اصلاح قانون انتخابات در مجلس نیز خاطرنشان کرد: درباره قانون انتخابات نظری ندارم و به نظرم بعید است که به دوره یازدهم برسد.

دبیرکل جبهه پیروان درخصوص اظهارات اخیر موسوی‌خوئینی‌ها مبنی بر عدم اعلام برائت از سران فتنه اظهار داشت: آقای موسوی خوئینی‌ها اختیار دارد که اعلام برائت نکند اما طبیعی است که مردم نمی‌پذیرند؛ فتنه‌گران کارهای زشتی علیه خط امام و امام حسین(ع) انجام دادند اما نمی‌گویم که نامزدها این کارها را کرده‌اند و در واقع بنده آن نامزدها را اهل فتنه نمی‌دانم بلکه اهل فتنه دور آنها جمع شده‌اند.

وی با اشاره به بخش دیگری از ادعاهای موسوی‌خوئینی‌ها تصریح کرد: آنها می‌گویند که ما نباید اعلام برائت کنیم چرا که خودمان موسوی را معرفی کرده‌ایم اما در حال حاضر بحث ما این است که این جریان در دوران انتخابات در خیابان‌ها آشوب کردند؛ آیا شما موافق این هستید، آیا شما موافق شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران هستید؟

عسگراولادی در ادامه در خصوص محورهای دیدار با آیت‌الله یزدی گفت که در این جلسه ما کلیات انتخاباتی را مطرح خواهیم کرد.

دبیرکل جبهه پیروان زمان ورود مصداقی این جبهه به انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم را بهمن و اسفندماه سال جاری عنوان کرد.

وی در خصوص دولت وحدت ملی آن را طرحی پوچ ارزیابی و خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم با کسانی که هنوز خود را از براندازان جدا نکرده‌اند وحدت کنیم چرا که وحدت ما ایمانی بوده و با وحدت ملی شدنی نخواهد بود و وحدت ما آهنگ ولایت دارد.

عسگراولادی با تأکید بر اینکه اگر ما بخواهیم در چنین طرحی نخست‌وزیر سابق را در فهرست وحدت ملی بیاوریم قطعاً مقابل مردم قرار گرفته‌ایم، یادآور شد: ما باید خود را با آهنگ ولایت تطبیق دهیم و اگر آقای موسوی خوئینی‌ها نمی‌خواهد برائت بجوید، خوب نجوید.

دبیر کل جبهه پیروان با اشاره به زیر سؤال بردن سلامت انتخابات دهم از سوی فتنه‌گران خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ وقتی که وزارت کشور سلامت انتخابات را اعلام کرد، مقام معظم رهبری حکم رئیس‌جمهور را تنفیذ کرد و مجلس نیز آن را تأیید کرد اگر کسی بگوید که تقلب شده مقابل نظام قرار گرفته است چرا که نمی‌توان گفت رهبر مقام معظم انقلاب تقلب را تنفیذ کرده‌اند.

وی در پایان در خصوص برنامه‌های انتخاباتی جریان انحرافی و دولت برای انتخابات یازدهم تصریح کرد: جریان انحرافی کارهایی انجام می‌دهد و می‌گوید که تغییر استانداران و فرمانداران به وسیله این جریان صورت می‌گیرد اما آنها خودشان موضعی نگرفته‌اند.

عسگراولادی گفت: شخص رئیس‌جمهور به عنوان یک شهروند حق دارد که برای انتخابات پیش رو نامزد معرفی کند و مجموعه وی نیز از چنین حقی برخوردار است.

۹ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI