صحبت های علی کریمی در نشست خبری برترین بازیکن اسیا + تصاویر

به گزارش ايسنا، ديروز نشست خبري سه نامزد دريافت عنوان برترين بازيکن سال آسيا تحت‌الشعاع حضور علي کريمي برگزار شد. علي کريمي گفت: از اين که اينجا هستم بسيار خوشحالم. در ادامه يکي از خبرنگاران ايراني به کريمي گفت: هميشه در افت فوتبالت اتفاقاتي مي‌افتد که مسير زندگي فوتبالي‌ات تغيير مي‌کند. کريمي در پاسخ گفت: […]

به گزارش ايسنا، ديروز نشست خبري سه نامزد دريافت عنوان برترين بازيکن سال آسيا تحت‌الشعاع حضور علي کريمي برگزار شد.

علي کريمي گفت: از اين که اينجا هستم بسيار خوشحالم.

در ادامه يکي از خبرنگاران ايراني به کريمي گفت: هميشه در افت فوتبالت اتفاقاتي مي‌افتد که مسير زندگي فوتبالي‌ات تغيير مي‌کند.

کريمي در پاسخ گفت: اين فراز و فرودها در زندگي همه وجود دارد.

من دست تقدير را در انتخابم به عنوان يکي از سه بازيکن برتر آسيا دخيل مي‌دانم.

در همه جاي دنيا در انتخاب بازيکنان برتر شانس وجود دارد. من معتقدم که مثل علي دايي خدا دوستم داشته که الان اينجا هستم.

وي ادامه داد: از حضورم در اين مکان خوشحالم و اميدوارم که کسي که استحقاقش را دارد انتخاب شود. به هر حال حضورم در بين سه بازيکن برتر آسيا اتفاقي است که انتظارش را نداشتم.

علي کريمي در ادامه در پاسخ به اين سوال که رمز موفقيت شما در تمامي اين سال‌ها و به ويژه حضور در اروپا چه بوده؟ گفت: طبيعتا بازي در اروپا انگيزه و آمادگي زيادي مي‌خواهد.

بازي در کنار بازيکنان بزرگ اروپا کار بسيار سختي است. اما من تجربه بسيار خوبي از آن‌ سال‌ها به دست آوردم. حالا که با تصميم خودم به ايران برگشتم اميدوارم بتوانم در سال‌هاي آخر فوتبالم از اين تجربه استفاده کنم. خبرنگار ديگري از علي کريمي پرسيد اين عنوان براي شما که يکي از بزرگ‌ترين بازيکنان تاريخ فوتبال آسيا هستيد چقدر اهميت دارد و اگر اين عنوان را کسب کنيد، چه تاثيري بر فوتبال ايران خواهد گذاشت؟ کريمي که پيش از پاسخ دادن به اين سوال با نظرات جالب توجه دو نامزد ديگر روبه‌رو شده بود، گفت: از دوستانم که به من لطف داشتند تشکر مي‌کنم.

ما در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني آن نتايجي که بايد مي‌گرفتيم را کسب نکرديم حالا صعودمان به جام جهاني مشکل شده اما هيچ چيز ناشدني نيست. درباره بخش اول سوالتان هم بايد بگويم با نتايجي که سال قبل به دست آورديم خودم انتظار نداشتم در فهرست برترين‌هاي آسيا قرار بگيرم.

اما تقدير نام من را در اين فهرست قرار داد. اميدوارم شانس برابري در مراسم داشته باشم و با گرفتن اين جايزه به فوتبال ايران کمک کنم و با نتايجي که مي‌گيريم دل مردم ايران را شاد کنيم.

کريمي در پاسخ به اين سوال که از قرار گرفتن در فهرست نهايي نامزدهاي برترين‌هاي فوتبال آسيا چقدر شگفت‌زده شديد؟ گفت: وقتي نامم در فهرست ۵ نفره قرار گرفت همان قدر تعجب کردم که شايد بقيه نامزدها چنين حسي داشتند اما وقتي در فهرست ۳ نفره اسمم جاي گرفت بيشتر تعجب کردم، احساسم قابل وصف نيست.

تقدير بود که در اين فهرست باشم. گفتم با نتايجي که گرفته بوديم هيچ انتظاري نداشتم اما خدا را شکر مي‌کنم که در اين جمع هستم.تا فردا صبر مي‌کنيم تا ببينيم چه مي‌شود.

۹ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI