حرکت نفتکش غول‌پیکر ایرانی به مقصد کره

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به قل از بلومبرگ، یک نفتکش‌غول‌پیکر ایرانی در راه بندر اولسان کره جنوبی در راه حرکت است و این امر نشان‌دهنده این است که با وجود تحریم‌ها این کشور برای سومین ماه متوالی از ایران نفت وارد می‌کند. بر اساس اطلاعات دریافتی از سیگنال‌های مخابراتی کشتی‌ها، این نفتکش بسیار […]

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به قل از بلومبرگ، یک نفتکش‌غول‌پیکر ایرانی در راه بندر اولسان کره جنوبی در راه حرکت است و این امر نشان‌دهنده این است که با وجود تحریم‌ها این کشور برای سومین ماه متوالی از ایران نفت وارد می‌کند.

بر اساس اطلاعات دریافتی از سیگنال‌های مخابراتی کشتی‌ها، این نفتکش بسیار غول‌پیکر که ظرفیت حمل ۲ میلیون بشکه نفت را دارد به سمت سواحل جنوب شرق کره جنوبی که بزرگ‌ترین پالایشگاه این کشور در آن قرار دارد، در حرکت است.

بر اساس این گزارش، این نفتکش شرکت ملی نفتکش ایران، بندر خارک را ۱۹ نوامبر ترک کرد. شرکت «اس‌کی اینویشن» در پالایشگاهی با ظرفیت ۸۴۰ هزار بشکه در روز در بندر اولسان کره جنوبی فعالیت می‌کند. کره جنوبی تقریبا تمام نفت خود را از خارج وارد می‌کند.

واردات کره جنوبی از ایران در ماه‌های آگوست و سپتامبر به علت مشکلات بیمه‌ای در سایه تحریم‌ها متوقف شد، اما پس از وقفه‌ای کوتاه دوباره از سر گرفته شد. ایران نیز با حمل محموله‌های کره جنوبی کمک کرد تا این کشور خرید نفت از ایران را در ماه اکتبر و نوامبر از سر بگیرد.

معمولا بیش از ۳ هفته طول می‌کشد تا نفتکش‌های غول‌پیکر از ایران به شمال آسیا برسند درنتیجه این محموله در نیمه دوم دسامبر به مقصد خواهد رسید.

همچنین بر اساس سیگنال‌های مخابراتی کشتی‌ها، نفتکشی به نام «میدسی» نیز که عازم منطقه دائه‌سان در سواحل غربی کره است، احتمالا این هفته به این منطقه می‌رسد. شرکت «هیوندای اویل بانک»، دیگر شرکت پالایشگاهی کره، پالایشگاهی با ظرفیت ۳۹۵ هزار بشکه در روز در منطقه دائه‌سان دارد.

۸ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI