طولانی‌ترین پل ارتباطی سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری افتتاح میشود

به گزارش خبرنگار برنا از زاهدان و به نقل از اداره روابط عمومی استانداری محمود میری ظهر روز گذشته در ستاد بررسی آخرین وضعیت طرح‌های مهر ماندگار استان اظهار داشت: احداث بزرگراه ایرانشهر – بمپور، احداث جاده کنارک – جاسک، احداث پل پیشین، احداث پل سرباز، جاده ارتباطی ایرانشهر – چابهار از جمله طرح‌های عمرانی […]

به گزارش خبرنگار برنا از زاهدان و به نقل از اداره روابط عمومی استانداری محمود میری ظهر روز گذشته در ستاد بررسی آخرین وضعیت طرح‌های مهر ماندگار استان اظهار داشت: احداث بزرگراه ایرانشهر – بمپور، احداث جاده کنارک – جاسک، احداث پل پیشین، احداث پل سرباز، جاده ارتباطی ایرانشهر – چابهار از جمله طرح‌های عمرانی اداره راه و شهرسازی جنوب استان است که در قالب طرح‌های مهر ماندگار گنجانده شده است.

وی افزود: پل پیشین به‌عنوان مرتفع ترین پل ارتباطی استان با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد تا دهه فجر ۹۱ قابل بهره برداری است.

وی ادامه داد: این پل، راه ارتباطی شهر پیشین با جاده اصلی چابهار – راسک و بازارچه مرزی است.

میری از افتتاح بخش سوختگی بیمارستان علی بن ابیطالب زاهدان در صورت تزریق اعتبار تا دهه فجر ۹۱ خبر داد و گفت: این بخش به‌عنوان نخستین بخش سوختگی سیستان و بلوچستان با تجهیزات خاص، در ردیف طرح‌های مهر ماندگار است.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: معدن مس چهل کوره با پیشرفت ۲۸ درصد و اعتباری بالغ بر هزار و ۲ میلیارد ریال از طرح‌های مهر ماندگار است که با بهره برداری از این معدن تحولی عظیم در صنعت استان شکل خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این معدن با استخراج سالانه ۳۰۰ هزار تن مس با عیار ¼ درصد از جمله معادن متفاوت کشور است و تا اردیبشت ماه سال ۹۲ قابل بهره برداری است.

گفتنی است؛ در مجموع برای ۵۷ طرح عمرانی و زیر بنایی استان سیستان و بلوچستان بیش از ۵۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

۸ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI