زمینگیر شدن بیش از هزار مسافر در برف و کولاک

محمود مظفر در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح عمليات امداد و نجات گرفتارشدگان در برف و كولاك گفت: پنج استان چهارمحال و بختياري، كهگيلويه و بويراحمد، اصفهان، همدان و قزوين در نتيجه بارش برف و كولاك شديد دچار آسيب شدند. وي با بيان اين كه بر اثر برف و كولاك در اين پنج استان، ۱۵۲۰ […]

محمود مظفر در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح عمليات امداد و نجات گرفتارشدگان در برف و كولاك گفت: پنج استان چهارمحال و بختياري، كهگيلويه و بويراحمد، اصفهان، همدان و قزوين در نتيجه بارش برف و كولاك شديد دچار آسيب شدند.

وي با بيان اين كه بر اثر برف و كولاك در اين پنج استان، ۱۵۲۰ نفر دچار حادثه شدند، گفت: با توجه به نوع حادثه ۵۰ تيم امدادي شامل ۲۰۵ امدادگر براي امدادرساني به مناطق اعزام شدند.

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر با بيان اين كه امدادگران جان ۱۵۲۰ نفر را نجات دادند، گفت: امدادگران پنج استان گرفتار در برف و كولاك به ۱۳۲۷ نفر امدادرساني كردند.

مظفر با بيان اين كه ۱۳۲۷ نفر از گرفتارشدگان در برف و كولاك در مساجد و مكان‌هاي موردنظر اسكان اضطراري داده شده‌اند، گفت: ماموران به ۲۰۰ خودروي گرفتار شده در برف نيز امدادرساني كردند.

نجات مسافران اتوبوس گرفتار در برف

مديركل ستاد مديريت بحران كهگيلويه و بويراحمد نيز از نجات جان مسافران يك دستگاه اتوبوس كه در برف گرفتار شده بودند، خبر داد.

خدادوست موسوي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: مسافران اتوبوس كه در محور ياسوج به اقليد در منطقه كاكان شهرستان بويراحمد به سمت شهر يزد در حركت بود، در برف شديد اين منطقه گرفتار شد كه سرانجام با تلاش‌هاي گروه‌هاي امدادي هلال‌احمر كهگيلويه و بويراحمد نجات يافتند.

وي اظهار كرد: مسافران اين اتوبوس براي استقرار به شهر ياسوج منتقل شدند.

۸ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI