حمله ناکام هشت‌روزه اسرائیلی ها به غزه در آينه آمار و ارقام + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که صهیونیست‌ها نام “ستون ابر” را بر آن نهاده بودند، پس از هفت روز و پنج ساعت به پایان رسید و به همراه آن شلیک موشک‌های مقاومت فلسطینی به شهرک‌ها و مناطق صهیونیست‌نشین متوقف شد تا از خود خرابی و ویرانی و شماری […]

به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که صهیونیست‌ها نام “ستون ابر” را بر آن نهاده بودند، پس از هفت روز و پنج ساعت به پایان رسید و به همراه آن شلیک موشک‌های مقاومت فلسطینی به شهرک‌ها و مناطق صهیونیست‌نشین متوقف شد تا از خود خرابی و ویرانی و شماری کشته و زخمی برجای گذارد و با امضای توافقنامه‌ آتش‌بس غزه غرق شادی و سرور شود و برای نخستین بار طعم واقعی شکست را به صهیونیست‌‌ها بچشاند.

تجاوز نظامی در قالب آمار و ارقام

اگر به این تجاوز نظامی در قالب آمار و ارقام نگاه کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– رژیم صهیونیستی ظرف هشت روز بیش از ۱۶۲ فلسطینی را به شهادت رساند که ۴۳ نفر از آنها کودک و ۱۵ نفر زن و ۱۸ نفر سالمند بودند؛ شمار زخمی‌های این تجاوز به هزار و ۲۲۲ نفر بالغ شد که ۴۳۱ نفر آنها کودک و ۲۰۷ نفر آنها زن و ۵۵ نفر آنها سالمند بودند.

– در مقابل موشک‌های مقاومت پنج صهیونیست را به قتل رساند و ۲۴۰ نفر دیگر را زخمی کرد.

– اولین قربانی این تجاوز صهیونیستی “احمد الجعبری” از فرماندهان گردان‌های القسام و آخرین آنها یکی از رزمندگان “گروهان‌هاي القدس” بود که در ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه یعنی پنج دقیقه قبل از برقراری آتش‌بس به شهادت رسید.

– رژیم صهیونیستی در این تجاوز مرتکب مجموعه کشتارها و قتل‌ عام‌هایی شد که در برخی موارد کشتار تمام اعضای یک خانواده مانند خانواده “الدلو” و “ابو زور” را درپی داشت.

– رژیم صهیونیستی در این تجاوز ۱۵۰۰ هوایی به واسطه جنگنده‌هایش انجام داد و مدعی شد که در این ۱۵۰۰ تجاوز ۱۹ مقر و مرکز فرماندهی وابسته به حماس از جمله مقر نخست‌وزیری دولت حماس در نوار غزه را هدف قرار داده است.

– رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود اظهار کرده است که ۹۸۰ سامانه شلیک موشک و ۱۴۰ تونل و ۴۲ اتاق عملیات و ۲۶ پایگاه ساخت و ذخیره تجهیزات نظامی را منهدم کرده است.
همچنین رژیم صهیونیستی مدعی شده که ۳۰ فرمانده حماس و جهاد اسلامی را به شهادت رسانده است که ۶ نفر آنها از فرماندهان ارشد حماس به نام‌های احمد الجعبری، حابس مسامح، احمد ابو جلال، خالد الشاعر و اسامة القاضی از حماس و “رامز حرب” از فرماندهان الجهاد اسلامی بوده‌اند.

– از سوی دیگر آمار و ارقام ارائه شده توسط گردان‌های “شهيد عزالدين القسام”، شاخه نظامی حماس تأکید کرد که این جنبش از آغاز تجاوز، هزار و ۵۷۳ قبضه توپ به اراضی اشغالی شلیک کرد و جنگنده‌ها و قایق‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

– حماس برای نخستین‌بار از موشک‌های دور برد استفاده کرد که برخی از آنها ساخت داخل بود که تا ۸۰ کیلومتری “هرتصلیا” رسید و برای اولین بار در تاریخ نزاع اعراب – اسرائیل موفق شد، تل‌آویو و قدس اشغالی را هدف قرار داد.

– اما گروهان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که ۶۰۰ موشک را به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده است که شامل موشک‌های فجر ۵، كورنيت زمینی – دریایی و برای نخستین بار C8K افزون بر موشک‌های گراد و قدس و توپ‌های ۱۰۷ بوده است.

– از جهت دیگر گردان‌های “ناصر صلاح‌الدين” شاخه نظامی کمیته‌های مقاومت مردمی از شلیک ۲۸۰ موشک و توپ خبر داد؛ در حالی‌که گردان‌های “شهيد ابو علی مصطفى” شاخه نظامی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرد که ۲۴۵ موشک و ده‌ها قبضه توپ را به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده است.

– گردان‌های “مقاومت ملی” شاخه نظامی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین اعلام کرد که ۱۵۰ موشک و توپ را به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده است.

– گردان‌های “الاقصی” نیز از شلیک ۸۱ موشک خبر داد که ۵۰ موشک از نوع گراد و مابقی از نوع ۱۰۷ و ساخت محلی و سام ۷ بوده است.

– در این بین جماعت‌های سلفی نیز اعلام کردند که ۶۷ موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند که ۲۰ موشک از نوع گراد بوده است؛ شلیک این موشک‌ها برای رژیم صهیونیستی حدود ۳۰ میلیون دلار هزینه دربرداشت که این هزینه تنها مربوط به راه‌اندازی سیستم موشکی گنبد آهنین است.

– در حالی‌که “آوی دیختر”،‌ وزیر حمایت از جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو این رژیم از عملکرد بسیار عالی گند آهنین سخن گفته بود، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پنج سیستم گنبد آهنین موجود در سرزمین‌های اشغالی از هزار و ۵۰۰ موشک شلیک‌شده توسط مقاومت تنها موفق شد، ۴۲۱ موشک را هدف قرار دهد، یعنی کمتر از یک سوم این موشک‌ها.
کارشناسان اقتصادی رژیم صهیونیستی برآورد‌ کرده‌‌اند، مجموع خسارات وارده به این رژیم در پی این تجاوز به ۲٫۶۱ میلیارد دلار بالغ شود که هزینه جنگ و خسارات وارده از شلیک موشک‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی را شامل می‌شود.

– منابع اقتصادی صهیونیستی تأکید می‌کنند، جنگ اخیر خسارات و زیان‌های بسیاری چه در بعد نظامی و چه در بعد غیر نظامی به اقتصاد رژیم صهیونیستی وارد کرد و در این بین بحران اقتصاد جهانی موجب شد، این خسارات بیش از پیش بر اقتصاد رژیم صهیونیستی نمود داشته باشد.

– هزینه روزانه جنگ بر نوار غزه ۱۳۰ میلیون شیکل برابر با ۴۳ میلیون دلار برای رژیم صهیونیستی بود که آمادگی نیروی ذخیره و تأمین هزینه تجهیزات نظامی را شامل می‌شد.
شماری از مسؤولان رژیم صهیونیستی خسارات روزانه ناشی از جنگ علیه نوار غزه را ۱۷۰ میلیون شیکل بیان کرده و در خصوص هزینه‌های غیر مستقیم نیز می‌گویند، هزینه‌های غیر مستقیم عملیات “ستون ابرها”بسیار بیشتر از رقم مزبور است.

– موشک‌های مقاومت فلسطینی حدود ۷۵۰ هزار صهیونیست را تهدید و روند زندگی طبیعی و رفت و آمد آنها در تمام مناطق جنوب سرزمین‌های اشغالی مختل کرد.

۷ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI