مسمومیت ۱۷ دانش آموز دختر با گاز

به گزارش مهر، مدیر آموزش و پرورش خوی صبح سه شنبه در خصوص این حادثه در گفتگو با خبرنگاران گفت: در این حادثه که روز گذشته رخ داد ۱۷ دانش آموز مدرسه راهنمایی دخترانه حوای کلمه خوی در حالی که در کلاس درس حضور داشتند بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند. میرکاظم سنگی افزود: با حضور […]

به گزارش مهر، مدیر آموزش و پرورش خوی صبح سه شنبه در خصوص این حادثه در گفتگو با خبرنگاران گفت: در این حادثه که روز گذشته رخ داد ۱۷ دانش آموز مدرسه راهنمایی دخترانه حوای کلمه خوی در حالی که در کلاس درس حضور داشتند بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند.

میرکاظم سنگی افزود: با حضور به موقع اورژانس این دانش آموزان که به علت استنشاق گاز دچار تهوع و سرگیجه شده بودند به بیمارستان شهید مدنی خوی انتقال یافتند.

وی یادآور شد: شش نفر از دانش آموزان از بیمارستان ترخیص و ۱۱ نفر دیگر بستری شدند.

سنگی علت این حادثه را وجود درز در مسیر انتقال دودکش گاز موتورخانه این مدرسه ذکر کرد و گفت: گاز از این طریق در کلاس ها پخش شده بود.

وی افزود: این مدرسه به صورت موقت از پیمانکار تحویل گرفته شده است و باید هر چه سریعتر نسبت به رفع معایب اقدام شود.

تمام دانش‌آموزان سرپایی مداوا و مرخص شدند.

فرماندار خوی نیز اظهارداشت: ۱۷ نفر از دانش‌آموزان یک مدرسه راهنمایی دخترانه خوی که دچار گازگرفتگی شده بودند به صورت سرپایی در بیمارستان شهید مدنی خوی مداوا و مرخص شدند.

غلامحسین عماری ادامه داد: این مدرسه نوساز و توسط خیران شهرستان خوی احداث شده است که به دلیل برودت هوا موتورخانه این مدرسه به تازگی آغاز به کار کرده بود.

بر اساس بررسی کارشناسان نیز موتورخانه این مدرسه به علت داشتن درز در مسیر انتقال دودکش، گاز مونوکسید کربن در کلاس پخش و دانش‌آموزان که مشغول آموزش بودند بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن دچار تهوع و سرگیجه شدند و با معالجه در بیمارستان مرخص شدند.

۷ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI