سینماها تعطیل میشوند ؟

به گزارش جام‌جم، چندی پیش انجمن سینماداران با صدور نامه‌ای اعلام کرد با توجه به کاهش و بحران شدید ریزش مخاطب و شرایط بد اقتصادی، سینماداران از ۲۳ آبان ماه هیچ قرارداد اکرانی را با دفاتر پخش منعقد نخواهند کرد. در این نامه آمده چنانچه تا مدت ۱۵ روز تدابیر و تصمیماتی جهت رفع مشکلات […]

به گزارش جام‌جم، چندی پیش انجمن سینماداران با صدور نامه‌ای اعلام کرد با توجه به کاهش و بحران شدید ریزش مخاطب و شرایط بد اقتصادی، سینماداران از ۲۳ آبان ماه هیچ قرارداد اکرانی را با دفاتر پخش منعقد نخواهند کرد.

در این نامه آمده چنانچه تا مدت ۱۵ روز تدابیر و تصمیماتی جهت رفع مشکلات متعددی که گریبانگیر سینماداران شده اتخاذ نگردد، بناچار کل سینماهای کشور بخصوص سینماهای بخش خصوصی یکجا تعطیل خواهند شد.حبیب کاوش، سخنگوی شورای صنفی نمایش هم اعلام کرد: حواله جدیدی برای سینماها صادر نمی‌شود تا فکری به حال وضع بد سینما شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با بیان این‌که به انجمن سینماداران برای گرفتن چنین تصمیمی حق می‌دهد، گفت: شورای صنفی نمایش بعد از پایان اکران فیلم‌هایی که از روز چهارشنبه جاری به روی پرده می‌رود، حواله اکران فیلم جدیدی را صادر نخواهد کرد تا کمیسیون فرهنگی مجلس یا دولت فکری به حال مشکلات مزمن سینما کنند.

کاوش با اشاره به این‌که در صورت توجه نکردن مسوولان، سینماها از دو هفته آینده تعطیل خواهند شد‌، تاکید کرد: این شامل جشنواره فیلم فجر هم خواهد شد.

سید علیرضا سجادپور، معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی هم در پی این سخنان، به ایسنا گفت: مشکلاتی در تامین هزینه‌های مربوط به سینماها وجود دارد که انکار‌ناپذیر است و از سال گذشته خودش را بیشتر نشان داده است و در پی آن ما در تلاش هستیم در این زمینه راه‌حلی پیدا کنیم.او افزود: در حال تعامل و گفت‌وگو با دوستان هستیم. نامه‌هایی نیز رد و بدل شده، جلسه‌ای هم بزودی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد اکنون که چرخ اکران روی روند خوبی افتاده، وقفه‌ای ایجاد نشود.

۷ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI