برگزاری مراسم تاسوعای حسینی در دفتر رهبر انقلاب در قم

به گزارش ایرنا، رییس فرهنگستان علوم اسلامی در قم در این مراسم گفت: ائمه اطهار (ع) نه تنها دلیل بر راه مستقیم می باشند بلکه قول، عمل، فعل و همه وجود آنها میدان و جاذبه ای برای کشاندن عالم به سمت خداوند متعال و صراط مستقیم است. حجت الاسلام و المسلمین ˈسید مهدی میرباقریˈ افزود: […]

به گزارش ایرنا، رییس فرهنگستان علوم اسلامی در قم در این مراسم گفت: ائمه اطهار (ع) نه تنها دلیل بر راه مستقیم می باشند بلکه قول، عمل، فعل و همه وجود آنها میدان و جاذبه ای برای کشاندن عالم به سمت خداوند متعال و صراط مستقیم است.

حجت الاسلام و المسلمین ˈسید مهدی میرباقریˈ افزود: درهای توحید از باب ولایت گشوده می شود و کسانی که از درب ولایت وارد نشوند به راحتی نمی توانند به وادی معرفت و قرب الهی نزدیک شوند.

وی ادامه داد: ما باید معرفت و شناخت خود را نسبت به امامت و ولایت بیشتر کنیم، باید فلسفه قیام امام حسین (ع)، اهداف و رسالت های آن را به درستی درک و برای مردم تبیین شود.

میرباقری گفت: نباید تنها به عزاداری صرف اکتفا شود بلکه باید بعد معرفتی خود نسبت به قیام عاشورا را افزایش داده و جایگاه امامت و ولایت را نیز به درستی برای مردم بیان نماییم.

وی اظهار داشت: اگر کسانی که در روز عاشورا مقابل حضرت امام حسین (ع) صف آرایی کردند نسبت به امامت و ولایت معرفت و درک درستی داشتند اینگونه در مقابل فرزند رسول خدا (ص) و در مسیر راه حق نمی ایستادند.

در این مراسم برخی از مسوولان استان، هیات مذهبی و مردم قم حضور داشتند.

۴ آذر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI