تنبیه ۵+۱ توسط سعید جلیلی

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ندای انقلاب، با وجود اینکه حدود ۴ ماه از آخرین مذاکرات ایران و گروه ۵+۱ می گذرد، بیان خاطره ای غرور آمیز از این مذاکرات که سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی به سرپرستی تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ در آن مذاکرات شرکت می کند، جالب […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ندای انقلاب، با وجود اینکه حدود ۴ ماه از آخرین مذاکرات ایران و گروه ۵+۱ می گذرد، بیان خاطره ای غرور آمیز از این مذاکرات که سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی به سرپرستی تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ در آن مذاکرات شرکت می کند، جالب توجه است.

یک منبع آگاه با بیان خاطره ای از اقتدار ایران در مذاکرات ۵+۱ گفت که دیپلماسی ایران، دیپلماسی برتر و عاقلانه است.

وی نشست ترکیه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این نشست نمایندگان آمریکا و انگلیس با ۱۰ دقیقه تاخیر سر میز مذاکره حضور می یابند و جلیلی خطاب به آنها می گوید الان وقت هواخوری بنده هست و میز مذاکره را ترک و در محوطه شروع به قدم زدن می کند که در این هنگام نماینده انگلیس به نماینده آمریکا می گوید به نظر شما جلیلی چه کار می کند؟ و نماینده آمریکا نیز پاسخ می دهد جلیلی در حال هوا خوری است.

وی ادامه داد: نماینده انگلیس خطاب به نماینده آمریکا می گوید ساعت ۳ بعد ازظهر و در جمهوری اسلامی هواخوری! اینگونه نیست، بلکه به خاطر اینکه ما ۱۰ دقیقه با تاخیر آمدیم جلیلی دارد ما را تنبیه می کند.

این منبع آگاه در ادامه خاطرنشان کرد: در این هنگام نماینده آمریکا از جلیلی که در حال قدم زدن بوده می پرسد که ما تا کی باید منتظر بمانیم؟ و جلیلی پاسخ می دهد شما ۱۰ دقیقه دیر آمدید بنابراین بنده ۲۰ دقیقه دیگر می آیم. و اینگونه آنها را به خاطر تاخیر، تنبیه می کند در حالی که قبل از سال ۸۴ نماینده ایران را ۳ ساعت و نیم پشت در نمایندگی ایتالیا نگاه داشته بودند.

… البته در صحت این خبر تردید وجود دارد و تایید این خبر بر عهده سایت ندای انقلاب است …

۳۰ آبان ۱۳۹۱ |
KHAMENEI