تلویزیون عادات غذایی غلط را ترویج می‌دهد

تلویزیون عادات غذایی غلط را ترویج می‌دهد یک متخصص کودکان گفت: تلویزیون عادات غذایی کودکان را به سمت تغذیه غلط تغییر داده است، درحالی که آموزش همگانی صحیح باید از طریق صدا و سیما صورت گیرد. ناصر کلانتری در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: مصرف غذاهای آماده، بازی‌های بدون ‌تحرک، آپارتمان‌نشینی و تغییر سبک زندگی […]

تلویزیون عادات غذایی غلط را ترویج می‌دهد

یک متخصص کودکان گفت: تلویزیون عادات غذایی کودکان را به سمت تغذیه غلط تغییر داده است، درحالی که آموزش همگانی صحیح باید از طریق صدا و سیما صورت گیرد.


ناصر کلانتری در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: مصرف غذاهای آماده، بازی‌های بدون ‌تحرک، آپارتمان‌نشینی و تغییر سبک زندگی از سنتی به صنعتی موجب تغییر عادات‌ غذایی افراد شده است.

وی گفت: چاقی، سلامت همگان را به خطر می‌اندازد و مصرف نکردن شیر مادر یکی از دلایل اصلی چاق شدن کودکان است همچنین مادران به دلایل متعددی به کودکانشان شیرهای مصنوعی می‌دهند.

این متخصص تغذیه کودکان و نوزادان اضافه کرد: کودکی که شیر مادر را مصرف نکرده، احتمال چاق شدن در او بیشتر است؛ در حقیقت باید کودک در ۲ سال اول زندگی از شیر مادر استفاده کند و از دادن تنقلاب بی‌ارزش به کودکان نیز باید پرهیز کرد.

کلانتری افزود: انواع چیپس‌ پر از روغن‌های جامد و اشباع است که به بدن کودک سمومی را وارد می‌کند؛ خانواده‌ها باید روش زندگی کودکانشان را اصلاح کنند و روزانه یک تا ۲ ساعت آنها را برای بازی به پارک ببرند.

وی بیان داشت: آموزش همگانی در خصوص تغذیه صحیح بسیار اهمیت دارد و این آموزش همگانی باید از طریق صدا و سیما صورت گیرد ولی ترویج تغذیه صحیح در حال حاضر به خوبی انجام نمی‌‌شود.

این متخصص تغذیه کودکان و نوزادان ادامه داد: در برخی برنامه‌های تلویزیون دیده می‌شود که فرد برای رفع خستگی خود چای مصرف کرده و در کنار آن سیگاری نیز روشن می‌کند یا دیده می‌شود که در برخی فیلم‌ها و سریال‌ها پدر و مادر برای کودک خود شیشه شیر آماده می‌کنند که این امر به طور غیرمستقیم مصرف شیر خشک را تبلیغ می‌کند و باید گفت که در این زمینه هدف مخفی برخی برنامه‌سازان از هدف آشکارشان اهمیت بیشتری دارد.

۱ مهر ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI