خروج مسئولان سفارت رژیم ‌صهیونیستی از مصر

خروج مقام‌های سفارت رژیم صهیونیستی از مصر هیاتی متشکل از مسئولان سفارت رژیم ‌صهیونیستی در قاهره امروز (پنجشنبه) پس از سفر سه روزه به مصر که با هدف پیگیری وضعیت این سفارت بود، از این کشور خارج شد. به گزارش ایسنا، این هیات متشکل از سرکنسول رژیم صهیونیستی، رایزن، مسئول امنیتی و معاون وی چندی […]

خروج مقام‌های سفارت رژیم صهیونیستی از مصر

هیاتی متشکل از مسئولان سفارت رژیم ‌صهیونیستی در قاهره امروز (پنجشنبه) پس از سفر سه روزه به مصر که با هدف پیگیری وضعیت این سفارت بود، از این کشور خارج شد.

به گزارش ایسنا، این هیات متشکل از سرکنسول رژیم صهیونیستی، رایزن، مسئول امنیتی و معاون وی چندی پیش وارد قاهره شد.

این در حالی است که تقریبا ۱۰ روز پیش به دنبال حمله تظاهرکنندگان مصری به مقر سفارت رژیم ‌صهیونیستی در قاهره سفیر و تمامی دیپلمات‌ها و کارکنان آن شبانه قاهره را به مقصد تل‌آویو ترک کرده بودند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع مصری، چهار تن از دیپلمات‌های اسرائیلی شامل یک کنسول، مشاور وی، مسئول امنیتی و معاون وی وارد فرودگاه قاهره شدند و در میان تدابیر شدید امنیتی از فرودگاه خارج شدند.

این منابع اعلام نکرده‌اند که آیا دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی عازم مقر قبلی سفارت که مدتی پیش هدف حمله تظاهرکنندگان مصری قرار گرفت شدند یا به محل دیگری رفتند.

همچنین هفته گذشته یک هیات امنیتی رژیم صهیونیستی در راستای تلاش‌های این رژیم برای پیدا کردن مکان جدید برای سفارت این رژیم در محلی به دور از مناطق مسکونی پرجمعیت وارد مصر شده بودند.

تظاهرکنندگان مصری تقریبا ۱۰ روز پیش با حمله شبانه به مقر سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره آن را به تصرف خود درآورده و تمامی اسناد و مدارک موجود را به خیابان‌ها ریخته بودند. علاوه بر این تظاهرکنندگان پرچم رژیم صهیونیستی را نیز از بالای ساختمان سفارت به پایین کشیده بودند.

۱ مهر ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI