نظر دکتر عباسی درباره اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی و جبهه پایداری

حسن عباسی: جبهه پایداری خلوص جریان اصولگرایی را به نمایش بگذارد حسن عباسی در جمع خبرنگاران: اختلاس اخير نتيجه اقتصاد لیبرالیستي و سرمایه‌داری ريشه دوانده در اقتصاد كشور است خبرگزاری فارس: رئیس مرکز بررسیهای دکترینال با اشاره به اختلاس اخیر گفت:بیشتر از اینکه این مسئله (اختلاس ۳ هزار میلیاردی) را سیاسی ببینیم و ناکارآمدی مدیریتی […]

حسن عباسی: جبهه پایداری خلوص جریان اصولگرایی را به نمایش بگذارد

حسن عباسی در جمع خبرنگاران:
اختلاس اخير نتيجه اقتصاد لیبرالیستي و سرمایه‌داری ريشه دوانده در اقتصاد كشور است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز بررسیهای دکترینال با اشاره به اختلاس اخیر گفت:بیشتر از اینکه این مسئله (اختلاس ۳ هزار میلیاردی) را سیاسی ببینیم و ناکارآمدی مدیریتی و نظارتی که آن هم در این مسئله بایدجدی دیده شود معتقدم که باید انگشت اتهام را به سمت لیبرالیزم و نظام سرمایه‌داری که در اقتصاد کشور ریشه دوانده برد .
خبرگزاری فارس: اختلاس اخير نتيجه اقتصاد لیبرالیستي و سرمایه‌داری ريشه دوانده در اقتصاد كشور است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسن عباسی در حاشیه دومین همایش حزب‌الله سایبری با عنوان “کلیک‌های پایداری” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مالکیت اقتصادی در جمهوری اسلامی مالکیت درجه دو است ولی در مالکیت اقتصاد لیبرالی مالکیت درجه یک است و وقتی مالکیت درجه یک ترکیب می‌شود با مسئله ایندیویدوآلیسم و تفرد، طبیعی است چنین مخاطراتی فرهنگی و امنیتی ایجاد می‌کند که یک بعد اقتصادی‌اش می‌شود به اصطلاح رقم ۳ هزار میلیارد که به تعبیر رئیس محترم قوه قضائیه هنوز قطعی نیست. لذا معتقدم که قبل از اینکه جناح‌های سیاسی را متهم کرده و نهادهای نظارتی را به کمبود و کاستی در عمل متهم کنیم ابتدا به ساکن به ناکارآمدی اقتصاد لیبرالی و اقتصاد مدرن که در نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ریشه دوانده باید بپردازیم.

عباسی افزود: همانطور که در دیدار مقام معظم رهبری با خبرگان رهبری مطرح شد که بایستی مقوله نظام‌سازی را به صورت جدی دنبال کنیم نظیر بانکداری بدون ربا و موارد از این دست؛ به نظر می‌رسد نظام‌سازی ما در یک جاهایی مخدوش است و نظام‌سازی جمهوری اسلامی در تئوری سیستم‌ها از نظام سرمایه‌داری تبعیت کرده و بیشتر از اینکه این مسئله را (اختلاس ۳ هزار میلیاردی) سیاسی دیده و به ناکارآمدی مدیریتی و نظارتی که آن هم در این مسئله باید جدی دیده شود بپردازیم معتقدم که باید انگشت اتهام را به سمت لیبرالیزم و نظام سرمایه‌داری برد و این ابتدای این مصیبت‌هاست.

وی ادامه داد: جامعه ما باید بداند ضرباتی که از نظام بانک و مواردی اینچنینی می‌خورد بسیار زیادتر از این موردی است که مشاهده شد.

* طرح مسئله مذاکره با آمریکا باید با امتیازگیری‌های گسترده‌ای ایران صورت پذیرد

عباسی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگاران مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد در نیویورک صحبتی در خصوص اینکه عدم رابطه ایران و آمریکا به ضرر دو کشور است کرده اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا در طول ۳۲ سال گذشته در ضعیف‌ترین موقعیت خودش قرار دارد و جمهوری اسلامی در قوی‌ترین موقعیت خودش قرار دارد.

وی تصریح کرد: لذا این زمانی که رابطه با آمریکا مطرح می‌شود ایران باید بالاترین ضریب امتیاز را بگیرد و حداقل امتیاز را بدهد. اما به نظر می‌رسد نقشی که ایالات متحده آمریکا فکر می‌کرد با آقای خاتمی در بحث گورباچف‌یزاسیون در زمینه رابطه خودشان با روسیه دنبال می‌کردند امروز با شکست آن پروژه نقش آقای احمدی‌نژاد را نقش آقای خورشچف در مناسبات آمریکا و شوروی می‌بینند.

عباسی ادامه داد: لذا از این جهت من معتقدم که الان زمان برای این موضوع (رابطه ایران و آمریکا) مناسب نیست ایالات متحده در موقعیت بسیار ضعیفی قرار دارد و هر نوع طرح مسئله مذاکره بایستی توام با امتیازگیری‌های بسیار گسترده‌ای باشد.

* جبهه پایداری نشان داده که با شیخوخیت در عرصه سیاست نمی‌شود کشور را اداره کرد

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره وضعیت جبهه پایداری نیز اظهار داشت: جبهه پایداری نشان داده که اساسأ با شیخوخیت در عرصه سیاست نمی‌شود کشور را اداره کرد. کشور نیاز به شایسته‌سالاری دارد. تجربه دوره‌های گذشته و ترکیباتی که اصولگرایان با هم داشته و نمایندگانی به مجلس فرستادند حکایت از این می‌کند که در واقع در این ترکیبات عمومأ افراد شایسته و توانمند نحاضر نیستند. جبهه پایداری باید تلاش کند که خلوص حرکت اصولگرایی را به نمایش بگذارد و در واقع مراقب باشد که در ورطه دنیاطلبی و قدرت‌گرایی و جناح‌بازی نیفتد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال بیان داشت: آن چیزی که مهم است آن است که چهره اخلاقی و عنصر تقوا از شخصیت سیاستمدار عناصر جبهه پایداری که خود را مدعی دفاع از ولایت می‌دانند باید بروز داده شود زیرا عرصه سیاست در جامعه ما عمیقأ غیراخلاقی و عمیقأ تقوا ستیز است و اگر جبهه پایداری بتواند نمونه ای از معیارهای اخلاق سیاسی و تقوای سیاسیرا در خط ولایت بروز دهد برای تلطیف فضای سیاسی جامعه ما به عنوان یک دارو و یک مسکن می‌تواند موثر واقع شود.

۱ مهر ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI