دعوت ملک عبدالله برای حضور احمدی نژاد در عربستان

مدیر كل امور بین الملل دفتر رییس جمهوری گفت: محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران فردا دوشنبه ۲۳ مرداد به منظور شركت در اجلاس اضطراری سران سازمان همكاری های اسلامی با عنوان ‘همبستگی اسلامی’ به عربستان سفر می كند. محمدرضا فرقانی به ایرنا گفت: این سفر به دعوت ملك عبدالله پادشاه عربستان سعودی انجام […]

مدیر كل امور بین الملل دفتر رییس جمهوری گفت: محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران فردا دوشنبه ۲۳ مرداد به منظور شركت در اجلاس اضطراری سران سازمان همكاری های اسلامی با عنوان ‘همبستگی اسلامی’ به عربستان سفر می كند.

محمدرضا فرقانی به ایرنا گفت: این سفر به دعوت ملك عبدالله پادشاه عربستان سعودی انجام می شود و رییس جمهوری قرار است در اجلاس مكه كه روزهای ۲۴ و ۲۵ مرداد ماه در مكه مكرمه برگزار خواهد شد، شركت كند.

وی با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران عضوی فعال و موثر در سازمان همكاری های اسلامی است، اظهار داشت: ایران با آمادگی كامل برای بررسی موضوعات مهم جهان اسلام، ایجاد اتحاد و اتفاق و همچنین جلوگیری از توطئه هایی كه علیه جهان اسلام تدارك دیده شده و یا در حال اجراست، در اجلاس مكه شركت می كند.

فرقانی یادآور شد كه جمهوری اسلامی ایران یكی از كشورهای اصلی و از اركان سازمان همكاری های اسلامی است و در همه اجلاس های این سازمان در تمامی سطوح شركت فعال و گسترده ای داشته است.

مدیر كل امور بین الملل دفتر رییس جمهوری اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نقطه نظرات مفید و موثری را در ارتباط با مسایل مطرح شده در سازمان همكاری های اسلامی اعلام كرده است.

سازمان همكاری های اسلامی ۵۷ عضو دارد كه از لحاظ جغرافیایی به سه گروه آسیایی، آفریقایی و عرب تقسیم می شوند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI