ترکیه به شکست طرح اش در سوریه اعتراف کرد

“خلف مفتاح” روز شنبه به شبكه خبري العالم گفت: تركيه امروز به طور آشكارا اعتراف مي كند كه محاسباتش در سوريه اشتباه بوده است و آمريكا و تركيه براي نخستين بار علنا به حضور القاعده در بحران سوريه اعتراف مي كنند. مدير كل مؤسسه مطبوعاتي و انتشاراتي “الوحده” سوریه، تصريح كرد كه تكيه كردن آمريكا […]

“خلف مفتاح” روز شنبه به شبكه خبري العالم گفت: تركيه امروز به طور آشكارا اعتراف مي كند كه محاسباتش در سوريه اشتباه بوده است و آمريكا و تركيه براي نخستين بار علنا به حضور القاعده در بحران سوريه اعتراف مي كنند.

مدير كل مؤسسه مطبوعاتي و انتشاراتي “الوحده” سوریه، تصريح كرد كه تكيه كردن آمريكا و تركيه و كشورهاي حوزه خليج فارس بر جنگ حلب با شكست مواجه شد و اينك اين طرفها تظاهر مي كنند كه نمي دانند دخالتهايشان موجب وخيم شدن اوضاع در اين منطقه شده است.

مفتاح تركيه را متهم كرد كه آمريكا را براي مشاركت در اقدامي تجاوزكارانه عليه سوريه تحريك مي كند و گفت: دو طرف اينك جرات نمي كنند كه آغازگر اين تجاوزگري باشند، همچنين آمريكا مي خواهد طرفهاي منطقه اي را در سوريه گرفتار كند بدون آنكه خود دخالت مستقيم در سوريه داشته باشد.

مدير كل مؤسسه مطبوعاتي و انتشاراتي “الوحده” خاطرنشان كرد: موفقيت ارتش سوريه و همكاري مردم حلب در ضربه زدن به گروههاي مسلح در سوريه در تغيير مواضع آمريكا و تركيه كمك بسياري كرد و موجب شد تا به سخن گفتن از راه حلهاي سياسي بازگردند.

وي توضيح كرد كه اردوغان و اوغلو نخست وزیر و وزیر خارجه ترکیه پس از آنكه تكيه آنها به مخالفان مسلح با شكست مواجه شد، سرنوشت سياسي شان به بحران سوريه مرتبط شده است و به دنبال حفظ آبروي خود هستند

منبع : العالم

۲۲ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :کوثر

اردوغان با خودش چه فکری کرد؟به امید روزی که همه مسئولان کشورهای مسلمان شم سیاسی قوی داشته باشن

باتشکر

KHAMENEI