پیش شرط کره شمالی برای اتحاد دوباره با کره جنوبی

خبرگزاری فارس در خبری به از یونهاب نوشت : کره شمالی اعلام کرد که لغو تحریم‌های کره جنوبی و آغاز دوباره گردشگری در کوههای “کومگانگ” پیش شرط اتحاد مجدد خانواده‌هایی است که در طول جنگ از یکدیگر جدا شده‌اند. خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از منابع دولت پیونگ یانگ نوشت: اگر سئول درمورد اتحاد […]

خبرگزاری فارس در خبری به از یونهاب نوشت : کره شمالی اعلام کرد که لغو تحریم‌های کره جنوبی و آغاز دوباره گردشگری در کوههای “کومگانگ” پیش شرط اتحاد مجدد خانواده‌هایی است که در طول جنگ از یکدیگر جدا شده‌اند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از منابع دولت پیونگ یانگ نوشت: اگر سئول درمورد اتحاد خانواده های از هم جدا افتاده در دو سوی مدار ۳۸ درجه جدی است باید مواضع خود را در مورد مسائل کلیدی عوض کند.

مدار ۳۸ درجه خط مرزی است که کره شمالی و کره جنوبی را از یکدیگر جدا می‌کند.

براساس این گزارش، میلیون‌ها کره ای در طول جنگ میان دو کشور در سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ از خانواده های خود جدا شده اند و بعضی از آنها تا کنون یک بار هم موفق به ملاقات با اعضای خانواده خود نشده اند و تعدادی نیز از دنیا رفته اند.

این اظهارات درحالی مطرح شد که سئول از کره شمالی خواست که در مورد اتحاد مجدد این خانواده ها با یکدیگر مذاکره کنند.

سازمان صلیب سرخ کره شمالی اعلام کرد که سئول باید مواضع خود را شفاف کند و تحریم‌های موسوم به ۲۴ مه که به دنبال غرق شدن یک کشتی جنگی کره جنوبی اعمال شد را لغو کند.

منبع : فارس

۲۱ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI