رتبه نخست ایران در تولید نرم افزارهای قرآنی در جهان اسلام

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از شبستان، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از ۴ نرم‌افزار قرآنی «معجزه»، «مکنون»، «الحان الذاکرین» و «تلاوت» به همراه طرح نمایشگاه مجازی قرآن با تقدیر از دست‌اندرکاران این فعالیت‌ها گفت: فعالان و خادمان قرآنی در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه‌های مختلف داشته‌اند. وی تصریح […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از شبستان، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از ۴ نرم‌افزار قرآنی «معجزه»، «مکنون»، «الحان الذاکرین» و «تلاوت» به همراه طرح نمایشگاه مجازی قرآن با تقدیر از دست‌اندرکاران این فعالیت‌ها گفت: فعالان و خادمان قرآنی در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه‌های مختلف داشته‌اند.

وی تصریح کرد: ایران رتبه اول تولید نرم‌افزار در جهان اسلام را دارد و نرم‌افزارهای دینی و قرآنی ما در نمایشگاه‌های مختلف مورد استقبال گسترده قرار می‌گیرد که امیدواریم بتوانیم ترجمه این آثار فاخر را به سایر نقاط دنیا نیز ارسال کنیم.

حسینی با بیان اینکه در فضای مجازی می‌توان مرزها را درنوردید به بهره‌گیری این ظرفیت فوق‌العاده تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هر گوشه‌ای از دنیا حرف حقی زده شود مردم می‌پذیرند. در طول تاریخ کسانی که در مقابل انبیا و ائمه بودند با توهین و افترا اهداف خود را به پیش بردند که در این زمینه کاریکاتورهای موهن در کشورهای غربی که خود را پیشرفته می‌دانند نشان این مدعا است.

وزیر ارشاد ادامه داد: در صدر اسلام هم همین‌گونه بود و مشرکان مردم را از شنیدن صوت قرآن منع می‌کردند چرا که قرآن جاذبه‌ای فراگیر هم در لفظ و هم در معنا داشت.

حسینی در پایان با ابراز امیدواری برای استمرار فعالیت دیجیتال در زمینه قرآن از دست‌اندرکاران این حوزه خواست هر چه بیشتر از ابزار هنر بهره‌گیری کنند.

گفتنی است، این مراسم با حضور وزیر ارشاد، واعظیان نماینده مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و تقی‌زاده قائم‌مقام نمایشگاه قرآن ضمن تقدیر از عوامل ساخت نرم‌افزارهای قرآنی و طرح نمایشگاه مجازی از مجموعه این فعالیت‌ها رونمایی شد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI