برای پیشگیری از آلزایمر بادام بخورید

سرشار از ويتامين E است و اين ويتامين از ابتلا به بيماري‌هاي مرتبط با كهولت سن مثل آلزايمر جلوگيري مي‌كند. به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از وب دا، سعيد حسيني متخصص تغذيه و رژيم درماني ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: بادام همچنين سرشار از منيزيم است كه براي تنظيم فشار در رگ‌ها ضروري […]

سرشار از ويتامين E است و اين ويتامين از ابتلا به بيماري‌هاي مرتبط با كهولت سن مثل آلزايمر جلوگيري مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از وب دا، سعيد حسيني متخصص تغذيه و رژيم درماني ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: بادام همچنين سرشار از منيزيم است كه براي تنظيم فشار در رگ‌ها ضروري است.

وي افزود: ۳۰ گرم بادام، ۳۵ درصد از نياز روزانه بدن را به ويتامين E تامين مي‌كند. بادام همچنين سرشار از منيزيم است كه براي تنظيم فشار در رگ‌ها ضروري است.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به اين كه بادام بيشتر از جو يا اسفناج، منيزيم دارد، افزود: هنگامي که به مقدار کافي منيزيم در بدن باشد در خون جريان مي‌يابد و اکسيژن و مواد مغذي را سريع‌تر حمل مي‌کند و از افزايش ضربان قلب پيشگيري مي‌کند.

حسيني گفت: چربي موجود در بادام از جنس همان چربي است که در روغن زيتون يافت مي‌شود و به همين خاطر براي سلامت قلب مفيد است. بادام مي‌تواند ميزان کلسترول بد خون را پايين آورده و خطر بروز امراض قلبي را کاهش دهد. همچنين يك چهارم فنجان بادام بيش از ۴ گرم فيبر دارد كه براي عملكرد مناسب دستگاه گوارش ضروري است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI