دور جدید خشونت ها علیه مسلمانان در میانمار

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای علمای ‘ روهینگ ‘مقیم مالزی به شبكه الجزیره گفت، موج جدید خشونت ها دو وروز پیش در شهر ‘كایاك تاو’ در ایالت ‘آراكان’ واقع در غرب میانمار آغاز شد. منابع محلی هم گفتند صدها بودائی به ۵ روستای نزدیك كایاك تاو كه اقلیت مسلمانان در آن حضور دارند ،حمله ور […]

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای علمای ‘ روهینگ ‘مقیم مالزی به شبكه الجزیره گفت، موج جدید خشونت ها دو وروز پیش در شهر ‘كایاك تاو’ در ایالت ‘آراكان’ واقع در غرب میانمار آغاز شد.

منابع محلی هم گفتند صدها بودائی به ۵ روستای نزدیك كایاك تاو كه اقلیت مسلمانان در آن حضور دارند ،حمله ور شدند و صدها منزل متعلق به مسلمانان را به آتش كشیدند و ساكنان آنها را به قتل رساندند.این سخنگو گفت: به رغم درخواست كمك مسلمانان از نیروهای امنیتی ، آنان فقط تماشاگر این حوادث بودند.

به گفته این عضو مسلمانان میانمار ، هیچ تصویری از این خشونت ها به بیرون از كشور میانمار منتقل نشده است و جامعه جهانی هم تاكنون هیچ اقدام جدی برای متوقف كردن این خشونت ها انجام نداده و موضع گیری كشورهای مختلف به محكوم كردن آنها محدود شده است.دور جدید خشونت ها علیه مسلمانان در میانمار در حالی منتشر شده كه سازمان همكاری های اسلامی از تشكیل كمیته حقیقت یاب در باره نسل كشی در این كشور خبر داده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI