دلیل رفتن دنیزلی از پرسپولیس معلوم شد

هفته‌ها از رفتن مصطفي دنيزلي مي‌گذرد اما هنوز ابهاماتي در مورد دوران حضور اين مربي ترکيه‌اي وجود دارد. سري قبل که دنيزلي سرمربي پرسپوليس بود هواداران اين تيم خاطرات خوشي را داشتند و مي‌گفتند اگر دنيزلي جام نگرفت در عوض تيمش هجومي و تماشاگرپسند بازي مي‌کرد. او حتي در پاس تهران هم کارنامه خوبي داشت. […]

هفته‌ها از رفتن مصطفي دنيزلي مي‌گذرد اما هنوز ابهاماتي در مورد دوران حضور اين مربي ترکيه‌اي وجود دارد. سري قبل که دنيزلي سرمربي پرسپوليس بود هواداران اين تيم خاطرات خوشي را داشتند و مي‌گفتند اگر دنيزلي جام نگرفت در عوض تيمش هجومي و تماشاگرپسند بازي مي‌کرد. او حتي در پاس تهران هم کارنامه خوبي داشت. اين بار هم دنيزلي با بردن داربي‌۷۴‌ به اوج محبوبيت رسيد و توانست با کمک ايمون زايد خاطرات تلخ ۴ داربي قبلي را از ذهن پرسپوليسي‌ها پاک کند اما هرچه گذشت شرايط سخت‌تر شد و پرسپوليس آن‌قدر ۴ تا ۴ تا خورد که خيلي‌ها اعتمادشان را به دنيزلي از دست دادند. البته گروهي هم مي‌گفتند چند بازيکن از قصد بازي نمي‌کنند تا آقا مصطفي فراري شود اما شايد مشکل عمده دنيزلي بعد از بازي با الغرافه قطر و آن مصاحبه علي کريمي شروع شد. جادوگر در آن مصاحبه از دنيزلي و تاکتيک‌هايش به شدت انتقاد کرد و حرف‌هايي زد که به زعم خيلي‌ها باعث شکسته شدن شخصيت دنيزلي شد و او اقتدار خود را نزد بازيکنان از دست داد. آقا مصطفي کاريزماي خاص خود را داشت ولي وقتي علي کريمي مقابل او ايستاد خيلي‌ها کار دنيزلي و پرسپوليس را تمام شده دانستند.

جلسه مهم دنيزلي با سردار

بعد از آن مصاحبه کريمي، مصطفي دنيزلي به شدت دلخور شد و در جلسه‌اي با سردار رويانيان از او خواست علي کريمي را اخراج کند. جلسه طرفين بيش از ۲ ساعت طول کشيد و سردار به دنيزلي حق داد اما از او خواست در آن شرايط حساس قيد اخراج کريمي را بزند. يکي از نزديکان دنيزلي درباره آن روزها مي‌گويد: «آقا مصطفي به شدت از دست علي کريمي عصباني بود

و من تا حالا او را اين قدر عصباني نديده بودم. اصلا نمي‌خنديد و اصرار داشت علي کريمي اخراج شود. او مي‌گفت کريمي تيم مرا بر هم زده و چند نفر هم با او هستند.» البته کريمي بازيکني نبود که با وجود مصاحبه‌ براي پرسپوليس و دنيزلي بازي نکند اما به هر حال او دوستاني مثل مازيار زارع را در پرسپوليس داشت که سعي مي‌کرد از آن‌ها حمايت کند. همان زمان اين شايعه هم داغ شده بود که ۵،۴ بازيکن پرسپوليس براي دنيزلي بازي نمي‌کنند تا او را خراب کنند.

دنيزلي: با کريمي به هيچ جايي نميرسيد

سردار رويانيان خيلي سعي کرد اختلاف دنيزلي و کريمي رسانه‌اي نشود و البته تا حدي هم موفق بود. البته مصاحبه کريمي بعد از بازي با الغرافه بازتاب زيادي داشت‌ ولي سردار جلوي مصاحبه دنيزلي را گرفت و از او خواست به خاطر موقعيت خاص پرسپوليس‌ (که بازي با الاتحاد عربستان را در پيش داشت) سکوت کند. قبل از همان بازي دنيزلي به رويانيان گفت علي کريمي تيم را به هم مي‌ريزد و نظم را به هم مي‌زند با وجود او و مادامي که اين بازيکن در پرسپوليس بازي مي‌کند شما به هيچ جايي نمي‌رسيد.»

دنيزلي قهر کرد و…

پرسپوليس به الاتحاد باخت و در آسيا حذف شد (هرچند يک مرحله بالا رفته بود) و در ليگ هم آن‌قدر شکست خوردکه دوازدهم شد. جالب اين‌که بعد از اتفاقاتي که ذکر شد و حتي قبل از بازي با الاتحاد عربستان در جده دنيزلي به حالت قهر چمدانش را بست و مي‌خواست به کشورش برگردد که سردار مانع شد و از او خواست بماند. بعد از حذف پرسپوليس هم دنيزلي دوباره تاکيد کرد پرسپوليس چه با او چه بدون او موفق نمي‌شود مگر آن‌که علي کريمي از اين تيم برود. البته کريمي هم در چند محفل خصوصي انتقاداتي را از دنيزلي به عمل آورد و دانش فني او را زير سوال برد. حالا بايد ديد امسال رابطه جادوگر با مانوئل ژوزه چطور است. خيلي‌ها مي‌گويند سرمربي پرتغالي آدمي نيست که مثل دنيزلي کوتاه بيايد و به مرور کريمي را نيمکت‌نشين مي‌کند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI