کودتای داخلی در سوریه لو رفت

پس از ناکام ماندن معارضان و کشورهای حامی آنها در حلب ، سرویس های اطلاعاتی و امنیتی غربی و برخی کشورهای منطقه به دنبال اجرایی کردن پروژه کودتایی برآمدند که از مدت ها قبل برای فراهم شدن مقدمات آن تلاش می کردند. این مقام آگاه ادامه داد:از چندی قبل، دستگاه اطلاعاتی سوریه به برخی تحرکات […]

پس از ناکام ماندن معارضان و کشورهای حامی آنها در حلب ، سرویس های اطلاعاتی و امنیتی غربی و برخی کشورهای منطقه به دنبال اجرایی کردن پروژه کودتایی برآمدند که از مدت ها قبل برای فراهم شدن مقدمات آن تلاش می کردند.

این مقام آگاه ادامه داد:از چندی قبل، دستگاه اطلاعاتی سوریه به برخی تحرکات درون سیستم مشکوک شده و پس از بررسی های مختلف، سرنخ هایی از طراحی برای یک کودتای داخلی به دست آمد و برخی عوامل آن بلافاصله بازداشت شدند.

وی تصریح کرد:پس از کشف طرح کودتا و شناسایی عوامل مرتبط با آن، بلافاصله تمهیدات لازم اندیشیده شد و حکم عزل برخی چهره های برجسته دولتی که با این سناریو همراهی داشتند به آنان ابلاغ شد.

به گفته این منبع، خبر برکناری ریاض حجاب در این راستا صورت گرفته و خبر برکناری وی دیروز از سوی مقامات سوری رسما” به وی اطلاع داده شده بود. ریاض حجاب ۱۷ خردادماه گذشته به دستور بشار اسد مامور تشکیل کابینه جدید سوریه شده بود.

پس از آنکه ریاض حجاب نخست‌وزیر سوریه از منصب خود کنار گذاشته شد، عمر غلاونجی جانشین وی شده است.

غلاونجی معاون اول نخست‌وزیر موقتا” جانشین ریاض حجاب شده است و قرار است مامور پیشبرد امور در دولت سوریه باشد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI