تعجب رسانه‌های بین‌المللی از نام خانوادگی وزنه بردار ایرانی

به نقل از ایسنا، “سعید محمدپوركركرق” وزنه‌بردار دسته ۹۴ كیلوگرم ایران در بازی‌های المپیك است كه طولانی بودن نام خانوادگی او با تعجب رسانه‌های بین‌المللی مواجه شده است. صفحه ویژه یاهو اسپرت كه به پوشش بازی‌های المپیك لندن اختصاص دارد، در گزارشی درباره نام این ورزشكار نوشته است: كاملا مطمئن نیستیم كه سعید محمدپور كركرق […]

به نقل از ایسنا، “سعید محمدپوركركرق” وزنه‌بردار دسته ۹۴ كیلوگرم ایران در بازی‌های المپیك است كه طولانی بودن نام خانوادگی او با تعجب رسانه‌های بین‌المللی مواجه شده است.

صفحه ویژه یاهو اسپرت كه به پوشش بازی‌های المپیك لندن اختصاص دارد، در گزارشی درباره نام این ورزشكار نوشته است: كاملا مطمئن نیستیم كه سعید محمدپور كركرق وزنه‌بردار ایرانی طولانی‌ترین نام ورزشكاران المپیك را داشته باشد. بیش از ۱۰ هزار ورزشكار در این بازی‌ها حاضر هستند و جست‌وجوی نام تك تك آنها در وب سایت بازی‌ها كار آسانی نیست.

با این حال نام خانوادگی این ورزشكار در زبان انگلیسی ۲۱ كاراكتر دارد كه این تعداد برابر با تعداد مدال‌های طلای مایكل فلپس در ادوار مختلف المپیك و رقابت‌های جهانی است. همچنین نام او ۱۷ كاراكتر از نام كشورش طولانی‌تر است.كوتاه‌ترین نام خانوادگی ورزشكاران حاضر در بازی‌های المپیك لندن هم به یك جودوكار چینی تعلق دارد كه نام او «لاموسی آ» است. به این ترتیب نام خانوادگی وزنه‌بردار ایرانی ۲۰ كاراكتر از نام خانوادگی این جودوكار چینی طولانی‌تر است.

البته ركورد طولانی‌ترین نام ورزشكاران المپیكی متعلق به اسكی بازی است كه در بازی‌های زمستانی ۱۹۵۶ حاضر بود. نام این اسكی باز به این شرح است‌:
«مكس امانوئل ماریا الكساندر ویكوت برونو دلا سانتیسیما تیرینیدادی تودوس لوس سانتوس وون هوهنلوهه لانگنبرگ»

۱۶ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI