حمله افراد مسلح به پست مرزی مصر با اسرائیل

  به گزارش فارس، روزنامه مصری الیوم السابع در این ارتباط گزارش می‌دهد که این حمله نیمه شب گذشته در یکی از پست‌های مرزی مصر و سرزمین‌های اشغالی که تنها دو کیلومتر با گذرگاه “کرم ابو سالم” فاصله دارد، به وقوع پیوست. الیوم السابع‌ می‌گوید که برخی منابه اظهار کرده‌اند، عاملان این حمله از گروه‌های […]

 

به گزارش فارس، روزنامه مصری الیوم السابع در این ارتباط گزارش می‌دهد که این حمله نیمه شب گذشته در یکی از پست‌های مرزی مصر و سرزمین‌های اشغالی که تنها دو کیلومتر با گذرگاه “کرم ابو سالم” فاصله دارد، به وقوع پیوست.

الیوم السابع‌ می‌گوید که برخی منابه اظهار کرده‌اند، عاملان این حمله از گروه‌های “التکفیر” و “الهجره” بودند، درحالی‌ که منابع دیگر مسئولیت این حمله را متوجه عناصر جهادی کرده‌اند.

همچنین برخی منابع نیز گفته‌اند که عاملان حمله از منطقه “المهدیه” در رفح در فلسطین اشغالی بوده‌اند که پس از تصرف دو رزه‌پوش متعلق به نیروهای مرزی مصر، پست مرزی مذکور را با موشک‌های “ار پی جی” مورد حمله قرار داده و سپس نیروهای موجود در این پست را به گلوله بسته‌اند.

الیوم السابع می‌افزاید: این دو زره‌پوش پس از این حمله وارد سرمین‌های اشغالی شدند که یکی از آنها مورد حمله نیروی هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت و زره‌پوش دوم به منطقه المهدیه گریخت.

به دنبال حمله افراد ناشناس به یک پست مرزی مصری در صحرای سینا مصر اعلام کرد که گذرگاه رفح در مرز خود با نوار غزه را تا اطلاع ثانوی مسدود می‌کند.

حمله نیمه شب افراد ناشناس به پست مرزی مصری در صحرای سینا کشته شدن ۱۶ نیروی پلیس و ۶ نفر دیگر را به دنبال داشت.

یک مسئول امنیتی مصری این حمله را به جهادی‌هایی که از خاک فلسطین اشغالی وارد صحرای سینا شده‌اند، نسبت داد.

مرسی گفته است که از این حادثه به راحتی نخواهد گذشت.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI