بلاروس سفیر سوئد را از کشورش اخراج کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سوئد روز جمعه اعلام کرد که بلاروس سفیر این کشور را به دلیل فعالیت‌هایش در حمایت از حقوق بشر اخراج کرد. “کارل بیلت” وزیر امور خارجه سوئد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: اخراج توسط رژیم [الکساندر] لوکاشنکو [رئیس جمهور بلاروس] جنایتی جدی علیه قواعد روابط بین کشورهاست. این […]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سوئد روز جمعه اعلام کرد که بلاروس سفیر این کشور را به دلیل فعالیت‌هایش در حمایت از حقوق بشر اخراج کرد.

“کارل بیلت” وزیر امور خارجه سوئد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: اخراج توسط رژیم [الکساندر] لوکاشنکو [رئیس جمهور بلاروس] جنایتی جدی علیه قواعد روابط بین کشورهاست.

این بیانیه افزود: اتهامات علیه سفیر بی اساس است. سوئد قدرتمندانه به دموکراسی پایبند بوده و حقوق بشر در بلاروس محرمانه نیست و [استفان] اریسکون سفیر سوئد در بلاروس در خدمت این سیاست سوئد بوده است.

پیشتر بیلت در صفحه یکی از شبکه‌های اجتماعی اینترنتی نوشته بود که اخراج سفیر سوئد از بلاروس “افتضاح‌آمیز” بوده و نشان از ماهیت رژیم دارد.

اریسکون از سال ۲۰۰۸ به مینسک اعزام شد تا سفیر سوئد در بلاروس باشد. دلیل اخراج وی از مینسک دیدار وی با مخالفان لوکاشنکو بوده است.

بیلت همچنین گفت که سوئد از سفیر جدید بلاروس در استکهلم استقبال نخواهد کرد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI