حضور ایرانی ها در المپیک به روایت روزنامه گاردین

“زهرا دهقان” بانوی کمان دار ایرانی که پس از حذف از رقابت های المپیک به نشانه اعتراض به اوضاع نابسامان فدارسیون از میدان ورزشی خداحافظی کرد. یک هفته از آغاز رقابت های المپیک لندن می گذرد و ورزشکاران ایرانی در رشته های تیر اندازی، شمشیر بازی، شنا، تیرو کمان و تنیس روی میز به میدان […]

“زهرا دهقان” بانوی کمان دار ایرانی که پس از حذف از رقابت های المپیک به نشانه اعتراض به اوضاع نابسامان فدارسیون از میدان ورزشی خداحافظی کرد.
یک هفته از آغاز رقابت های المپیک لندن می گذرد و ورزشکاران ایرانی در رشته های تیر اندازی، شمشیر بازی، شنا، تیرو کمان و تنیس روی میز به میدان رفتند و مقام ششم شادی احمدی بانوی تیر انداز ایرانی بهترین نتیجه کسب شده تا کنون بوده است. روزنامه گاردین گزارشی از حضور ورزشکاران ایرانی در هفته نخست رقابت های المپیک منتشر کرده که در ادامه می خوانید.
“ندا شهسواری” اولین زن ایرانی است که در رشته پینگ پنگ در المپیک شرکت می کند. او در نخستین دیدار خود در مقابل حریفی از نیجریه شکست خورد و حذف شد.
“مجتبی عابدینی” با شکست مقابل شمشیر باز رومانیایی از دور رقابت ها حذف شد.
سولماز عباسی زاده قایق ران رشته ی روئینگ تک نفره علی رغم صعود به مرحله نیمه نهایی از ادامه مسابقات بازماند.
نوشاد عالمیان تنها ورزشکاری بود که با پیروزی خیره کننده اش برابر ورزشکار تایوانی شور المپیکی را به میان مردم آورد. او اما در یک شانزدهم نهایی با شکست برابر قهرمان اروپا حذف شد.
احسان روزبهانی بوکسور دسته ۸۱- ایران پس از پیروزی برابر حریف کلمبیایی خود منتظر ادامه رقابت هاست.
محسن شادی قایقران روئینگ کشورمان که در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف حریفان خود رفت و در نهایت با زمان ۸ دقیقه و ۲۰ثانیه و ۲۹صدم ثانیه در جایگاه ششم ایستاد و به فینال D ((قرار گرفتن در یکی از رده های ۱۹ تا ۲۴))صعود کرد.
مهدی طلوتی دیگر بوکسر ایرانی دسته ۶۴ کیلو بود که در دور نخست رقابت ها پیروز شد.
الهه احمدی تیر انداز ایرانی که در رشته ۱۰ متر با صعود به فینال در رتبه ششم قرار گرفت و بهترین نتیجه کاروان کشورمان را تا کنون کسب کرده است.
مه لقا جامبزرگی که در روز دوم رقابت ها به همراه الهه احمدی مسابقه داد و از دور رقابت های حذف شد.
میلاد وزیری دیگر کماندار کشورمان بود که پس از حذف از المپیک لندن به نشانه اعتراض به اوضاع فدارسیون تیروکمان با میداین ورزشی خداحافظی کرد.

 

۱۳ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI