شرکت ژاپنی شارپ ۵ هزار کارمند خود را اخراج میکند

شرکت ژاپنی شارپ اعلام کرد که تصمیم گرفته است بخشی از کارمندان خود را در سراسر جهان اخراج و از میزان حقوق کارکنان خود بکاهد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ژاپنی شارپ قصد دارد تا ماه مارس بیش از ۵۰۰۰ از ردیف‌های شغلی خود را حذف کند؛ اقدامی که از سال […]

شرکت ژاپنی شارپ اعلام کرد که تصمیم گرفته است بخشی از کارمندان خود را در سراسر جهان اخراج و از میزان حقوق کارکنان خود بکاهد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ژاپنی شارپ قصد دارد تا ماه مارس بیش از ۵۰۰۰ از ردیف‌های شغلی خود را حذف کند؛ اقدامی که از سال ۱۹۵۰ به این سو بی سابقه بوده است.

براساس این گزارش، علت اصلی این تصمیم کاهش فروش تلویزیون‎های جدید و صفحه نمایش‌های کریستال مایع این شرکت اعلام شده است.

این شرکت که حدود ۵۷ هزار نیروی کار در سراسر جهان دارد همچنین از افزایش قیمت انرژی، افزایش نرخ ین و کاهش تقاضای داخلی و جهانی رنج می‌برد.

براساس این گزارش، شرکت شارپ پیش از این اعلام کرده بود که حدود ۳۰۰۰ ردیف شغلی خود را در داخل ژاپن کم خواهد کرد اما در تصمیمی جدید قصد دارد از کارکنان خود در سایر نقاط جهان نیز بکاهد.

خبرگزاری کیودو همچنین گزارش داد؛ مدیران شرکت شارپ همچنین از کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصدی میزان دستمزدهای کارکنان خود خبر دادند. این درحالیست که پیش از این قرار بود ۱۰ تا ۳۰ درصد از دستمزد کارکنان کاهش یابد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI