قیمت مرغ امروز ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت

واردات مرغ و تامین بخشی از خوراک طیور مورد نیاز مرغداران، قیمت مرغ در بازار با یک هزار تومان کاهش به کیلویی۶۵۰۰ تومان رسید. به گزارش فارس، در حالی که طی چند روز گذشته قیمت مرغ در بازار کیلویی ۷۵۰۰ تومان بود، اما با واردات مرغ از کشورهای برزیل و ترکیه و نیز تامین بخشی […]

واردات مرغ و تامین بخشی از خوراک طیور مورد نیاز مرغداران، قیمت مرغ در بازار با یک هزار تومان کاهش به کیلویی۶۵۰۰ تومان رسید.

به گزارش فارس، در حالی که طی چند روز گذشته قیمت مرغ در بازار کیلویی ۷۵۰۰ تومان بود، اما با واردات مرغ از کشورهای برزیل و ترکیه و نیز تامین بخشی از خوراک مرغداریها قیمت در بازار شکسته شد.

البته مسئولان استانداری تهران روز گذشته اعلام کردند، قیمت مرغ تک نرخی و ۵۲۰۰ تومان در کل کشور اعلام شده است، اما ظاهرا مرغ با این قیمت در برخی از نمایشگاه‌های ضیافت و برخی شرکت‌های تعاونی و میادین عرضه می‌شود و مرغ ارزان هنوز به دست همه مردم نمی‌رسد.

البته قبلا هم مسئولان خبر از عرضه مرغ ۴۷۰۰ تومانی در بازار می‌دادند که توزیع آن هم بسیار محدود بود و برای هر کسی امکان خرید وجود نداشت.

طی روزهای گذشته واردات مرغ و گوشت به صورت نامحدود آزاد شده و مرغ از کشورهای برزیل و ترکیه وارد کشور می‌شود.

قیمت مرغ طی یک ماه اخیر با افزایش جهشی مواجه شد و از کیلویی ۵ هزار تومان به ۸ هزار تومان هم رسید، در حالی که سال گذشته همین زمان نیز به قیمت ۲۹۰۰ تومان عرضه می‌شد.

۹ مرداد ۱۳۹۱ |
KHAMENEI