جدیدترین خبرها از پرونده امیرمنصور آریا

جديدترين اطلاعات درباره متهم فساد بزرگ مالي اطلاعات جديد به دست آمده از فعاليت‌هاي اقتصادي امير منصور آريا كه متهم اصلي سوء استفاده كلان اخير از منابع بانكي است، نشان مي‌دهد از شروع فعاليت عامل اين سوء استفاده در كشور، بيش از پنج سال نمي‌گذرد. بر اين مبنا مي‌توان نتيجه گرفت كه با توجه به […]

جديدترين اطلاعات درباره متهم فساد بزرگ مالي

اطلاعات جديد به دست آمده از فعاليت‌هاي اقتصادي امير منصور آريا كه متهم اصلي سوء استفاده كلان اخير از منابع بانكي است، نشان مي‌دهد از شروع فعاليت عامل اين سوء استفاده در كشور، بيش از پنج سال نمي‌گذرد. بر اين مبنا مي‌توان نتيجه گرفت كه با توجه به خلاء‌هاي موجود در نظام بانكي كشور كه ضرورت برطرف كردن آن يكي از محورهاي طرح تحول اقتصادي را هم شامل مي‌شود، اقدام به تاسيس شركت كرده است.

به گزارش ايسنا، بر اساس آنچه در سايت روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران وجود دارد، آگهي تاسيس شرکت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا سهامي خاص با شماره نامه ۱۶۴۰۲/ث۳۲/ ۸۵ در تاريخ ۲۸ خرداد سال ۱۳۸۵ به ثبت رسيده‌ است. اين در حالي است كه اقدام به سوء استفاده اين شركت از بانك صادرات به‌گفته مدير عامل اين بانك از سال ۸۶ آغاز شده است. بر اساس متن اعلاميه ثبت اين شركت، برخلاف آنچه گفته مي‌شود، نام امير منصور خسروي يا امير منصور آريا در اعضاي هيات مديره وجود ندارد و مديرعامل اين شركت فردي به نام “مرداويج امير خسروي” است.
متن روزنامه رسمي درباره اين شركت به اين شرح است:
شركت فوق (شرکت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا ) در تاريخ ۲۸/۳/۸۵ تحت شماره ۲۷۳۲۱۰ در اين اداره به ثبت رسيده و در تاريخ ۲۸/۳/۸۵ از لحاظ امضا ذيل دفاتر تكميل گرديده و خلاصه اظهارنامه آن به شرح زير جهت اطلاع عموم در روزنامه‌هاي رسمي و كثيرالانتشار همشهري آگهي مي‌شود.
۱- موضوع شركت: سرمايه‌گذاري در خريد، مشاركت، اداره، در اختيار گرفتن، تاسيس، ايجاد، توسعه، تكميل، فروش، واگذاري و اجاره كارخانه‌ها، واحدها و شركتهاي فعال در بخشهاي توليدي و خدماتي در داخل و يا خارج از كشور، سرمايه‌گذاري در انجام دادن مطالعات و بررسي‌هاي اقتصادي، فني، مديريتي و نظارت و پيگيري، اجراي سرمايه‌گذاري و ايجاد شركتها و موسسه‌هاي مطالعاتي و اجرائي در جهت تكميل هدفهاي شركت، سرمايه‌گذاري در ارائه خدمات، فني، سازماندهي، سرمايه‌گذاري، تجاري، بازرگاني، توليدي، صنعتي، عمراني، كشاورزي، دامپروري، مشاوره‌اي و مديريتي، خدمات فني و مهندسي و كشت و صنعت، خريد و فروش سهام و اوراق بهادار داخلي و خارجي كه طبق قوانين و مقررات كشور قابل خريد و فروش باشند چه از طريق پولهاي اوراق بهادار چه از راههاي ديگر در داخل و خارج از كشور بقيه موضوع شركت طبق ماده ۴ اساسنامه مي‌باشد.
۲- مدت شركت: از تاريخ ثبت به مدت نامحدود.
۳- مركز اصلي شركت: استان تهران، شهرستان تهران، خ سهروردي شمالي، خ خرمشهر، ….
۴- سرمايه شركت: مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال منقسم به ۵۰۰٫۰۰۰ ريال سهم ۱٫۰۰۰ ريالي كه تعداد ۵۰۰٫۰۰۰ سهم بانام مي‌باشد، كه مبلغ ۱۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال توسط موسسين طي گواهي بانكي شماره ۷۲۱/۶۳۵۴ مورخ ۲۴/۳/۸۵ نزد بانك ملت شعبه سازمان صنايع ملي پرداخت گرديده است…
اين گروه اقتصادي دست كم ۳۰ شركت تابع خود دارد. نام و نوع فعاليت هر كدام از اين شركت‌ها كه برخي از آن‌ها از سال‌ها پيش فعاليت داشته و برخي جديدالتاسيسند به شرح زير است:
۱- شرکت توسعه امير منصور آريا
شرکت توسعه سرمايه گذاري اميرمنصور آريا با هدف توسعه و ارتقاء صنعتي و توليدي کشور ، درانواع مؤسسات توليدي، صنعتي ، مالي و خدماتي، دراقصي نقاط کشور سرمايه گذاري كرده‌است. دفتر اين شركت در تهران واقع است.
۲- شرکت پخش اميرمنصور ايرانيان
اين شرکت درسال ۱۳۸۶ با هدف پخش انواع کالاهاي مجاز، محصولات غذايي ، دارويي و بهداشتي در سطح تهران و استانها تاسيس و راه اندازي شد.
۳- گروه ملي صنعتي فولاد ايران
گروه ملي صنعتي فولاد ايران درسال ۱۳۴۲ تاسيس و ازسال ۱۳۴۶ به عنوان توليد کننده بزرگ انواع محصولات مقاطع فولادي فعاليت مي کند.
۴- صنعت آب معدني داماش گيلان
شرکت آب معدني داماش درسال ۱۳۸۱ دراستان گيلان آغاز به کار نمود. كار اين شركت توليد آب معدني دراندازه هاي يک و يک و نيم ليتري است و در رشت واقع است.
۵- شفاف شيمي پلاست
شرکت شفاف شيمي پلاست درسال ۱۳۸۵ با هدف توليد محصولات پليمري در شهرک صنعتي لوشان آغاز به کار کرد و اکنون ضمن توسعه خطوط توليد و برنامه ريزي براي توسعه بيشتر در آتي، محصولات پليمري متنوعي رابا مواد اوليه استاندارد توليد و به بازار مصرف عرضه مي کند. دفتر اين شركت در تهران است.
۶- صنايع غذايي درياچه گهر لرستان
اين كارخانه با هدف توليد ۳۵۰۰ ميليون ليتر آب معدني در سال و ارائه آن درکشورهاي حوزه خليج فارس هم اکنون در مراحل پاياني ساخت و ساز است. دفتر آن در تهران است.
۷- آهن و فولاد لوشان
شرکت آهن و فولاد لوشان درسال ۱۳۸۶ با هدف اجراي پروژه هاي عظيم سازه اي و توليد و ساخت سوله و سازه هاي فلزي سنگين راه اندازي شد. دفتر آن در تهران است.
۸- سبک سازان لوشان
اين شركت در سال ۱۳۸۶ با هدف مطالعه و امکان سنجي استفاده از انرژي هاي نو از جمله توليد سلولهاي خورشيدي درکشور راه اندازي شد. دفتر آن در تهران است.
۹- ماشين سازي لرستان
اين كارخانه ابتدا تحت نام مجتمع صنعتي نيرپارس در شهر خرم آباد تاسيس و بعد به ماشين سازي لرستان تغيير نام داده است. تا کنون پروژه هاي زيادي را در سطح کشور نظير ساخت اسکلت فلزي نيروگاه بيستون کرمانشاه اجرا كرده است. محل آن در خرم آباد است.
۱۰- معدن شکافان تهران
اين شركت در سال ۱۳۸۵ با هدف انجام طرح هاي معدني شامل اکتشاف، استخراج، فرآوري و خريد و فروش محصولات مرتبط( خام يا کنسانتره ) راه اندازي شد. دفتر آن در تهران است.
۱۱- داماش ترابر ايرانيان
اين شركت با همکاري شرکت ايمن ترابر آريا داراي شبکه منسجم حمل و نقل جاده اي در سطح کشور با مرکزيت تهران و گيلان بوده و دفتر آن در تهران و رشت است.
۱۲-سيمان فاراب شمال
اين شركت در سال ۱۳۸۶ با هدف تامين بخشي از نياز کشور به سيمان، کلينگر و پليمرها و مصالح ساختماني و صنعتي و نيز در امور معادن مرتبط با سيمان تاسيس شد. محل آن در رشت است.
۱۳- نوآوران صنعت الکترونيک
اين شركت به منظور تامين بخشي از نياز بازار داخلي به لامپ هاي کم مصرف و LED راه اندازي شده ‌است. دفتر آن در تهران است.
۱۴- گروه صنعتي شيشه مارليک گيلان
در سال ۱۳۸۶ به منظور حضور مؤثر در بازار شيشه و جام با هدف توليد انواع شيشه سکوريت، نشکن (حرارتي و ضربه اي)، کاشي و سراميک شيشه اي و فعاليت در امور معادن مرتبط تاسيس شد. محل آن در رشت است.
۱۵- گروه صنعتي نمونه منصور گيلان
با هدف تامين بازار کشور به MDF و HDF ، که در حال حاضر عمدتا از طريق واردات از کشورهاي ترکيه، اندونزي، روسيه، اسپانيا، ايتاليا، آلمان و… تامين مي شود، از سال ۱۳۸۷ تاسيس شد. کارخانه آن در شهرک صنعتي لوشان واقع در استان گيلان است.
۱۶- شرکت تجارت گستران منصور:
گروهي متشکل از متخصصين بازرگاني و مالي و مديران باتجربه است که با هدف ارائه بازرگاني درسطح داخلي و بين المللي تاسيس و فعاليت خودرا با انجام کليه امور بازرگاني داخلي و خارجي شرکت هاي هم گروه شرکت سرمايه گذاري امير منصور آريا آغاز كرد
۱۷- مهندسين مشاور مديريت پردازش زمان
از ابتداي سال ۱۳۸۸ با هدف طراحي و نظارت بر کليه پروژه هاي عمراني و صنعتي گروه آغاز به کار كرد. اين شرکت داراي دو بخش طراحي و نظارت است كه در تهران مستقر است.
۱۸- سامانه‌هاي برنامه ريزي منابع کرانه
مجموعه سرمايه گذاري امير منصور آريا به منظور افزايش بهره وري گروه و نيز اجراي سيستم برنامه گريزي يکپارچه منابع (ERP )، در سطح گروه، اقدام به خريد ۷۰ درصد سهام شرکت کرانه كرده است. محل آن در تهران است.
۱۹- کيمه طرح ايرانيان
در ابتداي سال ۱۳۸۸ آغاز به کار كرد. اين شرکت اجراي تمرکزي امور تبليغاتي شرکتهاي هم گروه را به عهده دارد. دفتر آن در تهران است.
۲۰- ستارگان امير منصور
با هدف فعاليت در حوزه بسته بندي مواد غذايي و تجهيزات مرتبط در سال ۱۳۸۶ تاسيس شد و هم اکنون در بسته انواع حبوبات، غلات، روغن و غيره فعاليت دارد و محصولاتي با کيفيت ويژه را تحت برند داماش به بازار مصرف ارائه مي کند. دفتر آن در تهران است.
۲۱- شرکت پي سنگ گستر
با هدف در امور عمراني کشور در سال ۱۳۷۱ تاسيس شد و اکنون در انجام کارهاي ساختمان سازي بطور اعم( راه، پل، سد، خانه، اسکله، ويلا، بندر، فرودگاه، محوطه شهر و شهرک سازي فعاليت دارد. دفتر آن در رشت است.
۲۲- خدمات کشاورزي ميثاق گيلان
با هدف مشارکت در تامين مواد غذايي مورد نياز جامعه، در سال ۱۳۷۶ تاسيس شد. اين شرکت در حال حاضر در زمينه توليد و عرضه شير و دام فعاليت دارد. دفتر آن در تهران است.
۲۳- باشگاه ورزشي داماش ايرانيان
در سال ۱۳۸۵ با هدف ترويج فرهنگ ورزش در جامعه، خصوصا استان گيلان، تاسيس و در سال ۱۳۸۷ اقدام به خريد امتياز تيم” پگاه گيلان” كرد. دفتر آن در تهران است.
۲۴- شرکت خدمات خط و ابنيه فني
اين مجموعه در سال ۱۳۸۸ در برنامه‌هاي خصوصي سازي دولت، از راه آهن جمهوري اسلامي ايران خريداري و به مجموعه شرکت هم گروه اضافه شد. دفتر آن در تهران است.
۲۵- مرواريد درخشان آريا
با هدف توليد انواع و اقسام نان هاي صنعتي و ماشيني و محصولات وابسته به نان از قبيل کلوچه و کيک و بيسکويت و شيريني و انجام امور مرتبط دربازار، در سال ۱۳۸۷ تاسيس شد. دفتر آن در تهران است.
۲۶- صنابع غذايي ترچين طبخ ايرانيان
اين شرکت در تداوم فعاليت هاي خدماتي گروه در حوزه کترينگ، به منظور بهينه سازي، توسعه و تجميع تمرکز اين امور تحت فعاليت يک شرکت، در سال ۱۳۸۹ تاسيس و فعاليت هاي کترينگ و تامين غذاي شرکتهاي گروه را عهده دار شد. دفتر آن در تهران است.
۲۷- ستاره درخشان درفک
با هدف فعاليت درزمينه هاي ورزشي و رفاهي، تفريحي و گردشي و احداث شهربازي، تله کابين و هتل و موارد مرتبط، در سال ۱۳۸۵ تاسيس شد. دفتر آن در رشت است.
۲۸- شرکت آريا سنگ زرين ايرانيان
يکي از توليد کنندگان سنگ تايل در ايران است كه در سال ۱۳۸۳ تاسيس شدو به توليد و صادرات سنگ هاي طبيعي با کيفيت بالا مشغول شد. محل آن در شهرستان ازناست.
۲۹- شرکت گسترش منيزيم آريا
در سال ۱۳۸۹ با هدف طراحي و راه اندازي واحد شمش منيزيم و فرآورده هاي منيزيمي و انتقال تکنولوژي و تامين تجهيزات و ماشين آلات مورد نياز براي توليد محصولات شمش منيزيم، توليد و عرضه شمش و فرآورده هاي منيزيمي تاسيس شد. دفتر آن در تهران است.
۳۰- شرکت فولاد اکسين خوزستان
اين شركت در تاريخ ۲۳/۳/۸۲ تحت شماره ۲۴۸۲۴۷ اداره ثبت شرکتها و موسسات غير تجاري در تهران به ثبت رسيد. فعاليت اصلي شرکت، توليد انواع ورقهاي فولادي تا عرض ۴٫۵ متر با ضخامت هاي مختلف است. محل آن در اهواز است.
با اين اوصاف و با نگاهي به بستر وقوع و بروز سوء استفاده‌ در فرآيندي اقتصادي كه بسياري از وجوه آن طبيعي به نظر مي‌رسد، بحث اصلاح نظام بانكي بيش از پيش ضرورت خود را مي‌نماياند. ضرورتي كه اتفاقا يكي از محورهاي اصلي طرح تحول اقتصادي دولت بوده و مسؤولان دولتي و بانكي نيز بارها بر اين ضرورت لاجرم صحه گذارده‌اند.
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI