یک مقام امنیتی افغانستان ترور شد

کشته شدن یک مقام امنیتی افغان توسط افراد مسلح ناشناس و به آتش کشیده شدن چهار کامیون از جمله خبرهای امنیتی امروز افغانستان بود. فرمانده پلیس “خان آباد” ولایت قندوز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: اصبح امروز “پاینده خان” ریئس مبارزه با تروریسم منطقه خان آباد در مسیر محل کار، […]

کشته شدن یک مقام امنیتی افغان توسط افراد مسلح ناشناس و به آتش کشیده شدن چهار کامیون از جمله خبرهای امنیتی امروز افغانستان بود.

فرمانده پلیس “خان آباد” ولایت قندوز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: اصبح امروز “پاینده خان” ریئس مبارزه با تروریسم منطقه خان آباد در مسیر محل کار، هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و به قتل رسید. فرمانده پلیس خان آباد گفت: در همین راستا چهار مظنون توسط پلیس بازداشت شده و تحقیقات همچنان ادامه دارد. وی افزود: تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده نگرفته است.این در حالی است که طالبان چندی پیش ترور مقام‎های دولت افغانستان را یکی از اهداف “عملیات بدر” اعلام کردند و در همین راستا بسیاری از شخصیت‌های افغان را ترور کردند که از آن جمله ترور “داوود داوود” فرمانده پلیس در شمال افغانستان است. طالبان ۴ کامیون را به آتش کشیدند و رانندگان آن را با خود بردند “عزیزالرحمن” فرمانده پلیس ولایت “لغمان” در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: بامداد امروز شبه نظامیان طالبان در منطقه “بادپش” ولایت لغمان چهار کامیون را که در حال حمل مواد ساختمانی به این منطقه بودند را به آتش کشیدند و رانندگان آن را به اسارت بردند.

فرمانده پلیس ولایت لغمان تصریح کرد: این کامیون‏ها به صورت خصوصی فعالیت می‏کردند و پلیس جست‌وجو برای یافتن مظنونان را آغاز کرده است.

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI