تانكهاي سعودي وارد يمن شدند

یک شبکه تلویزیونی در خبری فوری، از ورود چندین فروند تانک سعودی برای سرکوب اعتراض ها در یمن خبر داد. به گزارش فارس شبکه تلویزیونی “پرس تی وی” به نقل از انقلابیون یمنی اعلام کرد که تعدادی از تانک های سعودی امروز با عبور از مرز یمن، وارد خاک این کشور شده اند. بر اساس […]

یک شبکه تلویزیونی در خبری فوری، از ورود چندین فروند تانک سعودی برای سرکوب اعتراض ها در یمن خبر داد.

به گزارش فارس شبکه تلویزیونی “پرس تی وی” به نقل از انقلابیون یمنی اعلام کرد که تعدادی از تانک های سعودی امروز با عبور از مرز یمن، وارد خاک این کشور شده اند.

بر اساس این گزارش، هدف سعودی ها از این اقدام کمک کردن به رژیم حاکم یمن برای مهار انقلاب جاری در این کشور است، بویژه این که نیروهای امنیتی یمنی طی دیروز و امروز حملات خود علیه تظاهرات کنندگان را که بر ضرورت مسالمت آمیز بودن انقلاب خود تاکید دارند، را تشدید کرده اند.

به نظر می رسد که آل سعود پس از دخالت نظامی در امور بحرین، تصمیم به دخالت نظامی در یمن گرفته است تا دیگر همپیمان خود را از سیل انقلاب مردمی نجات دهد. این در حالی است که امروز فرستاده ویژه سازمان ملل و دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس نیز وارد صنعاء شده اند تا با امضای نقشه راه پیشنهادی سازمان ملل روند اجرای طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس را تسهیل کنند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI