قیمت پژو ۲۰۶ ترمز برید

نوسانات پیاپی دلار در بازار، اقبال مردم را به خرید خودروهای وارداتی کاهش داده و در عوض، بخت و اقبال به خودروسازان داخلی رو کرده است در حالی که قیمت برخی خودروهای داخلی همچون پژو ۲۰۶ ترمز بریده است. به گزارش مهر، با آغاز رسمی تعطیلات تابستانی در کشور و رو آوردن بسیاری از مردم […]

نوسانات پیاپی دلار در بازار، اقبال مردم را به خرید خودروهای وارداتی کاهش داده و در عوض، بخت و اقبال به خودروسازان داخلی رو کرده است در حالی که قیمت برخی خودروهای داخلی همچون پژو ۲۰۶ ترمز بریده است.

به گزارش مهر، با آغاز رسمی تعطیلات تابستانی در کشور و رو آوردن بسیاری از مردم به انجام سفرهای تابستانی، بازار خرید و فروش خودرو نیز داغ است. برخی رو به خرید خودرو آورده‌اند و برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند که به خاطر داشتن یک سفر بی دردسر، خودروی خود را تعویض کرده و خودرویی نو یا مدل بالاتر برای خود دست و پا کنند.

همین امر سبب شده است که تقاضا برای خرید خودرو نسبت به ماههای گذشته، افزایش یابد اما تنها اینکه برخی قصد خرید یا تعویض خودروی خود را داشته باشند، کافی نیست، بلکه باید تمامی شرایط را سنجید تا بتوان در بازار خودرو، یک خرید خوب داشت.
سکته معامله خودروهای وارداتی در بازار

این افزایش تقاضا البته در حالی از سوی برخی از مردم به بازار وارد شده که نوسانات نرخ دلار در ماههای گذشته، بازار خودروهای وارداتی را با سکته مواجه کرده است و دیگر خرید یک خودروی وارداتی به دلیل اختلاف قیمتی که با خودروی داخلی پیدا کرده است، چندان به صرف نیست.

این در شرایطی است که در گذشته نه چندان دور، اختلاف اندک قیمت خودروهای وارداتی با توجه به کیفیتشان، نسبت به خودروهای تولید داخلی این انگیزه را تشدید می‌کرد که خریداران به سمت خرید خودورهای وارداتی سوق یابند و به خ رید برندهای خارجی خودرو در بازار داخلی رو آورند.

اما نوسانات نرخ ارز، این کارکرد خودروهای وارداتی را کم رنگ کرد و حال این مشتریان هستند که به دلیل بالا رفتن فزاینده قیمت خودروهای وارداتی، ترجیح می‌دهند که برای خرید، به خودروهای تولید داخلی رو آورند.
باز هم بخت با خودروسازان

این اقبال مردم به خرید خودروهای تولید داخلی، با سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی مصادف و این تغییر رویکرد مردم در خرید خودروهای تولید داخلی، به نفع خودروسازان شده است؛ در حالی که برخی از خودروسازان صاحب نام، این را به خوبی متوجه شده‌اند و تولید خودروهای جدید را در بازار سرعت بخشیده‌اند.

این در شرایطی است که تولید خودروهای جدید، همراه با راه‌اندازی خط‌های تولید جدید نبوده است؛ بلکه خودروسازان از خطوط موجود خود برای تولید خودروهای تازه‌وارد استفاده کرده‎اند. نمونه آن نیز، خودرو ۲۰۶ است که از جمله خودروهایی به شمار می‌رود که سهم مناسبی در بازار ایران دارد.

هم اکنون تولید خودروی ۲۰۶ متوقف نشده، اما میزان تولید به اندازه‌ای کاهش یافته است که اثرات آن به خوبی در بازار مشهود است.

یک نمایشگاه‌دار خودرو در این رابطه به خبرنگار مهر می‌گوید: عرضه خودرو ۲۰۶ در بازار کاهش یافته و قیمت در اواخر هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن، با افزایش حداقل ۱۰۰ هزار تومانی مواجه بوده است.

وی می‌گوید: این در حالی است که قیمت پژو ۲۰۶ دست دوم نیز به شدت بالا رفته در حالی که ممکن است این خودرو به قیمتی که فروخته می‌شود، ارزش نداشته باشد، اما مردم باز هم ترجیح می‌دهند که پول بیشتری بپردازند و آن را خریداری کنند.

این فعال بازار خودرو می‌گوید: این موضوع به یک رویه تبدیل شده است که هرچه در بازار کم شود، مردم به خرید آن اقبال بیشتری نشان می‌دهند. هم اکنون این موضوع در مورد ۲۰۶ هم صادق است.
قیمت ۲۰۶ ترمز برید

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان از این دارد که قیمت خودرو پژو ۲۰۶ صندوقدار در بازار ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۲۰۶ تیپ ۵ نیز، ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، این درحالی است که این قیمت در درب کارخانه ۱۴ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان و ۱۸ میلیون و ۲۱۵ هزار تومان است.

همچنین، کمیاب شدن ۲۰۶ در بازار و کاهش تولید آن، سبب شده است که بازار سیاهی شکل گیرد و دلالانی مثل همیشه وارد بازار شوند تا رهبری قیمتها را به عهده گیرند.

این در شرایطی است که محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید که تولید ۲۰۶ متوقف نشده است، بلکه بخشی از خط تولید این خودرو، به تولید رانا اختصاص یافته است.
راهکارهای جبران کمبود ۲۰۶

وی اظهار داشت: برخی از مدل‌های پژو ۲۰۶ با کاهش عرضه مواجه شده است، اما خودروساز قصد دارد به موازات کاهش عرضه ۲۰۶ با عرضه رانا کمبود تولید را جبران کند.

این در حالی است که مطابق برنامه‌ریزی‌ها، تا نیمه دوم سال جاری، تولید پژو ۲۰۶ و رانا به چرخه طبیعی باز می‌گردد.
جدول قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد در روزهای گذشته سبب شده است تا قیمت برخی از انواع خودروهای وارداتی با افزایش مواجه شود. این در شرایطی است که بازار خودرو به دلیل کاهش تقاضا، با رکودی هم مواجه شده بود، اما هم اکنون باز هم به دلیل افزایش قیمت دلار، گویا قرار است که قیمت برخی از انواع خودروهای وارداتی، افزایش قیمت را تجربه کنند.

یکی دیگر از نمایشگاهداران خودرو در این رابطه می‌گوید: قیمت برخی از انواع خودروهای وارداتی در روزهای گذشته با افزایش قیمت مواجه بوده که نمونه آن، برخی از محصولات وارداتی شرکت هیوندایی به ایران است.

وی می‌افزاید: قیمت سوناتا ظرف روزهای گذشته حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان افزایش داشته و هم اکنون به ۷۶ میلیون و ۸۰۰ تا ۷۷ میلیون تومان رسیده است.

این فعال بازار خودرو می‌گوید: البته قیمت برخی از انواع خودرو نیز با افزایش مواجه بوده است، همچنین تویوتا یاریس صندوقدار اتومات نیز افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی را تجربه کرده است.

۱۰ تیر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI