ایا دعایی برای کم شدن میل جنسی هست ؟

ایا دعایی برای کم شدن میل جنسی هست؟ پاسخ: با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز؛ و تشکر به خاطر ارتباطتان با این مرکز؛ دعایی برای کم شدن میل جنسی وجود ندارد.مهم ترین راه برای کنترل شهوت ، ارضای غریزه جنسی از راه ازدواج است. پیامبر اسلام فرمود: « […]

ایا دعایی برای کم شدن میل جنسی هست؟

پاسخ:

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز؛ و تشکر به خاطر ارتباطتان با این مرکز؛
دعایی برای کم شدن میل جنسی وجود ندارد.مهم ترین راه برای کنترل شهوت ، ارضای غریزه جنسی از راه ازدواج است.
پیامبر اسلام فرمود: « ای جوانان، هر یک از شما که قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام کند، زیرا بهترین وسیله است که چشم را از نگاه های آلوده و عورت را از بی عفتی محافظت می کند».(۱)
فراهم شدن زمینه ازدواج تا حد زیادی بستگی به خود شخص دارد. ایجاد آمادگی فکری، روانی و اقتصادی چیزی است که باید خود شخص فراهم کند و به نظر ما‌ آمادگی فکری و روانی مهم تر از آمادگی اقتصادی است، اگر چه متأسفانه در جامعه ما خلاف آن تلقین و تبلیغ می شود.
یک جوان با در نظر گرفتن شرایط و با فهمیدن این مسئله که با ازدواج چه چیزهایی به دست خواهد آورد و علاوه بر نیازهای طبیعی، بر ارتقای سطح ایمانی و اخلاقی و معنوی خود نیز افزوده و ثواب و پاداش بسیار نیز دارد، طبعاً بسیاری از سختی های موجود و محتمل را می تواند تحمل نموده و بر خود آسان کند.
دست یافتن به هر چیز ارزشمندی دارای هزینه خواهد بود و هیچ چیز ارزشمندی بدون سختی به دست نخواهد آمد.
در عین حال قرآن مجید راه مقابله با طغیان غریزه جنسی را در صورت فراهم نبودن زمینه ازدواج، عفت و یا خویشتن داری در امور جنسی می داند و می فرماید: «آن ها که وسیله ازدواج ندارند، باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنان را به فضلش بی نیاز کند».(۲)
البته این امر، نیاز به تلاش بسیار دارد که در روایات به عنوان جهاد اکبر مطرح شده است.
در چنین مواردی بایدبه جای اشتغال و تمرکز فکری بر موضوع ازدواج و نیازهای جنسی، به برنامه ریزی تمام وقت و اشتغال به امور ضروری زندگی و… بپردازید.
برای کنترل بر غریزه جنسی در دوران مجردی به نکات ذیل توجه فرمایید:
۱ـ راندن افکار وسوسه انگیز:
مشکل ترین مرحله رویارویی با انحراف جنسی، سالم سازی اندیشه و پرهیز از افکار شهوی است. امام علی(ع) می فرماید: «کسی که در باره گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن کشیده خواهد شد».(۳)
۲ـ پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، تفریح، مسافرت و غیره.
۳ـ کنترل چشم:
نگاه راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. برای مهار غریزه جنسی باید از دیدن آن چه که میل جنسی را تحریک می کند خودداری کرد. امام علی(ع) می فرماید: «بهترین عامل رو گردانی از شهوات، فروبستن چشم ها است».(۴)
۴ـ عدم آمیختگی زن و مرد:
همنشینی زن و مرد و همسخن شدن و خلوت کردن با یکدیگر زمینه لغزش را فراهم می کند.
۵ـ کم خوری:
یکی دیگر از راه های کنترل غریزه جنسی، دوری از پرخوری است. از این رو در روایات اسلامی از روزه داری به عنوان عامل تعدیل غریزه جنسی یاد شده است.
پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «ای جوانان، هر یک از شما قدرت ازدواج دارد، ازدواج کند .اگر قدرت ندارد ،روزه بگیرد، زیرا روزه گرفتن برای کنترل شهوت مفید است».(۵)
۶ـ یکی از راه های آرام کردن طوفان غریزه جنسی در انسان، ورزش و فعالیت بدنی است، زیرا ورزش مقدار فراوانی از انرژی های بدنی و فکری انسان را به خود اختصاص می دهد و از مسایل دیگر کم می کند.
۷ـ آخرت گرایی:
توجه به پاداش اخروی درباره کسانی که دامن خود را از گناه پاک داشته اند. امام علی(ع) می فرماید: «کسی که به بهشت علاقه دارد، خواهش های نفس و شهوات را فراموش کند».(۶)

پی نوشت ها:
۱٫ مکارم الاخلاق، ص ۱۰۰٫
۲٫ نور (۲۴) آیه ۳۳٫
۳٫ غررالحکم، ج ۵، ص ۳۲۱٫
۴٫ همان، ج ۶، ص ۱۶۴٫
۵٫ بحارالانوار، ج ۱۰۰، ص ۲۲۰٫
۶٫ نهج البلاغه، قصار ۳۰٫

۱۰ شهریور ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :arman

به نظر من هرکس کانال farsi 1 رااز فرهست کانال های ماهوارای حذف کند ۹۰ درصد مشکل شهوتیش خود به جود حل میشو اگر با ور ندارید یک ماه امتحان کنید

نويسنده ديدگاه :ستاره

سلام خسته نباشی من ازدواج کردم اما دورم از شوهرم حالا باید چیکار کنم

نويسنده ديدگاه :ناشناس

من ماهواره نمی بینم اما کلا حالم بده
هرچی هم واسه ازدواج دعا میکنم مستجاب نمیشه. میترسم اخرش بدبخت بشم. اصلا دیگه نمی تونم جلو خودم بگیرم دارم دیوونه میشم. برام دعا کنید.

نويسنده ديدگاه :سید

یا خیر حبیب و محبوب صل علی محمد و ال محمد

KHAMENEI