دانستنیهای جنسی و شب زفاف،كيفيت آميزش جنسی

كيفيت آميزش از آموزه هاي ديني به دست مي آيد، همبستر شدن زن و شوهر و ارضاي غريزه جنسي عبادت محسوب مي شود و حتي در روايتي آمده است اگر کسي عمل نزديکي با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به يکي از سنت هاي پيامبران(ص) عمل کرده […]

كيفيت آميزش
از آموزه هاي ديني به دست مي آيد، همبستر شدن زن و شوهر و ارضاي غريزه جنسي عبادت محسوب مي شود و حتي در روايتي آمده است اگر کسي عمل نزديکي با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به يکي از سنت هاي پيامبران(ص) عمل کرده است.

نکته اي در اينجا بايد بر آن تأکيد کرد اين است که در انسان برخلاف ساير جانداران، کيفيت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسي غريزي نيست و بلکه آموختني است و بايد روش صحيح آن را ياد گرفت، گرچه اصل وجود غريزه جنسي غريزي و فطري است. به همين دليل يکي از اموزه هاي ضروري براي هر پسر و دختر جوان که تصميم دارند ازدواج کنند اين است که دانستني هاي لازم براي اين کار را ياد بگيرند. اين دانستني ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نيازهاي عاطفي يکديگر در هنگام آميزش و رعايت آن، شناخت راه هاي مختلف همبستر شدن، آگاهي از راه هاي جلوگيري از بارداري، تنظيم خانواده، آگاهي از احکام شرعي آن اعم از زمان و مکان آميزش و مسائل ديگر آن مثل غسل و امثال آن، رعايت بهداشت ظاهري مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهي از نکات بهداشتي آميزش و رعايت آن، آگاهي ضمني از اختلال هاي جنسي که در صورت وقوع، سريعا براي معالجه اقدام کنند و صدها نکته ريز و درشت که بيان آنها در اين نامه مقدرو نيست و براي فراگيري آن لازم است به کتاب هاي مفيدي که در اين زمينه تأليف شده مراجعه کنيد.
نکته اي که در اينجا لازم است يادآوري کنيم اين است که رسيدن زن و شوهر به اوج لذت جنسي (ارگاسم) يکي از علائم انجام شدن موفقيت آميز آميزش جنسي است. اما با تأسف بايد بگوييم بسياري از همسران به دلايل مختلف که مهمترين آن عدم آگاهي و رعايت نکات بالا است، از انجام رضايت بخش اين عمل ناتوانند و به همين جهت به مشکلات زيادي اعم از جسمي و رواني مبتلا مي شوند. حتي طبق آماري که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بيش از ۷۵ درصد از عوامل اختلاف هاي خانوادگي ريشه در اين موضوع دارد. حتي شيخ اجل سعدي در گلستان در ضمن داستاني مي گويد:
زن کز بر مرد بي رضا برخيزدزان خانه و زان سرا بلا برخيزد
نکته دوم اين است که در رسيدن به اوج لذت جنسي، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسيار زودتر از زن به اين مرحله مي رسد. به همين خاطر بسياري از مردان وقتي به ارگاسم مي رسند دست از کار مي کشند در حالي که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسيده است. رها کردن زن دراين حالت باعث مي شود مشکلات جسمي زيادي از جمله ايجاد درد در ناحيه کمر و شکم برايش به وجود آيد. پس لازم است مرد به اين نکته توجه کند و قبل از آميزش، همسرش را با تحريک کردن ، آماده اين کار کند.
در روايات فراواني اين موضوع مهم بيان شده و تصريح مي کند يکي از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه يعني تحريک زن از طريق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتي در حديثي آمده است مردي که قبل از نزديکي با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ويژه خدا قرار مي گيرد.
در رابطه با مسائل مربوطه به ازدواج و مسائل خانواده كتاب‏هاى متعددى وجود دارد. از جمله مى‏توانيد به كتاب‏هاى زير مراجعه فرماييد:
– ازدواج مكتب انسان سازى شهيد دكتر پاك‏نژاد، ج ۳
– آيين همسردارى ابراهيم امينى
– حليه‏المتقين (ص ۷۰ ۷۵) علامه مجلسى
– بهشت خانواده دكتر مصطفوى
– بهداشت ازدواج از نظر اسلام دكتر صفدر صانعى
-ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نويسندگان
– مشاوره جنسي و زناشويي، علي اسلامي نسب.
موارد و زمان‏هايى كه نزديكى در آنها حرام است، عبارت است از:
۱٫ در حال احرام،
۲٫ زمان نفاس،
۳٫ در حال اعتكاف،
۴٫ دوران قاعدگى،
۵٫ در حال روزه واجب،
۶٫ زمانى كه زن كمتر از نه سال داشته باشد،
۷٫ جايى كه طواف و نماز نساء در حج را به جا نياورده باشد.V
در مواردى از اوقات، آميزش مكروه است؛ از جمله:
۱٫ اول ظهر،
۲٫ مقابل قبله،
۳٫ پشت به قبله،
۴٫ در زير آسمان،
۵٫ در حال ايستاده،
۶٫ در هنگام غروب آفتاب،
۷٫ در شب عيد فطر و قربان،
۸٫ بعد از غذا و با شكم پر،
۹٫ در شبى كه ماه گرفته باشد،
۱۰٫ در روزى كه خورشيد گرفته باشد،
۱۱٫ در حالى كه بچه ناظر آنها باشد،
۱۲٫ در حال احتلام پيش از غسل يا وضو،V}البته اگر بدون فاصله چند بار آميزش انجام گيرد مكروه نيست.{V
۱۳٫ بعد از طلوع فجر تا طلوع خورشيد،
۱۴٫ در حالى كه هردو كاملاً عريان باشند.V}العروة الوثقى، النكاح، م ۱۱٫{V
پاره‏اى از آداب و مستحبات آميزش عبارتند از:
۱٫ تعجيل نكنند؛
۲٫ با وضو باشند؛
۳٫ قبل از آميزش ملاعبه كنند؛
۴٫ در مكان پوشيده و پنهان باشند؛
۵٫ در زمانى باشد كه زن ميل به آميزش دارد؛
۶٫ از خداوند فرزندى پاك و مبارك و سالم درخواست كنند؛
۷٫ تسميه (بسم الله الرحمن الرحيم) و استعاذه (اعوذ بالله من الشيطان الرجيم) بگويند.V}همان، م ۹ و ۱۸ و ۲۰

۱۰ شهریور ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

Good issues?I would word that as anyone who actually doesn’t write on blogs a lot (in truth, this can be my first post), I don’t assume the term ‘lurker’ may be very changing into to a non-posting reader. It’s not your fault in the least , but in all probability the blogosphere may come up with a greater, non-creepy name for the ninety% folks that experience studying the content .

An attention-grabbing dialogue is definitely worth comment. I do think that you can write read more about this topic, it wont certainly be a taboo topic however usually consumers are not sufficient to communicate in on such topics. To another. Cheers

KHAMENEI